con tel   (045) 637-20-29
con address 09108 , Київська область, м. Біла Церква, вул. Гризодубової, 84 а, e-mail: man_kyivskaobl@ukr.net
   

Володимир Миколайович Леонтович

Деталі
Леонтович ВМіністр земельних справ Української держави Володимир Миколайович Леонтович народився в українській дворянській родині. У 1891 р. було надруковано в Галичині коштом В. Симиренка його перше оповідання "Солдатський розрух" під псевдонімом В. Левенко. У 90-х рр. написані повісті "Пани й люди" (1893 р.), "Per pedes apostollorum" ("Стонами апостолів", 1896 р.). Тоді ж починається й громадсько-культурна діяльність Володимира Леонтовича, якій він присвятив багато років свого життя.
 
З 1891 р. аж до революції 1917 р. він брав активну участь у місцевому самоврядуванні — земстві. Був почесним мировим суддею і гласним Лубенського повітового та Полтавського губерніального земств. Опікуючись освітою та культурним рівнем селян, Володимир Миколайович будує в Оріхівці двокласну школу, утримує вчителя. Ще з 90-х рр. дбав В. Леонтович про створення бібліотек для народу. У 1903 р. він закінчив історичну фантазію "Абдул-Газіс", в якій прозоро відчувається ставлення автора до поневолених народів та деспотії царизму. Але через цензуру її було опубліковано вперше лише 1918 р. в Києві. Володимир Леонтович був постійним членом фонду В.Симиренка. Саме через нього передавав Василь Федорович свої пожертви на різні українські потреби. 
 
Працював письменник і в царині літературної критики. Відомі його критичні статті "Грицько Григоренко", "Естетизм Коцюбинського" тощо. Володимир Леонтович добре господарював, організував з братами акціонерне товариство, яке збудувало 1909 р. цукроварню в Оріхівщині. У 1918 р. В. Леонтович обіймає пост міністра земельних справ в останньому кабінеті Ф. Лизогуба. З ім'ям Леонтовича пов'язаний проект земельного закону, згодом оцінений як один з найдемократичніших у світі. Він склав програму, "яку визнавав потрібною, щоб врятувати рідний край од дальшого зруйнування: зовні — од большовиків, дома — од заколотів та розрухів". В основу проекту покладено право приватної власності. Щоб обмежити земельні володіння, мав бути проведений примусовий викуп землі у великих власників і розподіл її між малоземельними селянами. Після виїзду з України Володимиру Миколайовичу з великими труднощами та небезпекою вдалося через Крим дістатися до Болгарії. Ця сумна одіссея згодом описана в повісті "Спомини утікача".
   

Реєстрація учасників МАН  

reestr

   

Підготовчі курси  

Distant 2

   

123

   

ОСВІТНІ-ПРОЕКТИ-230x230

   

Фотогалерея  

   

Регіональні сайти  

map

   

123456789

   
© ALLROUNDER