con tel   (045) 637-20-29
con address 09108 , Київська область, м. Біла Церква, вул. Гризодубової, 84 а, e-mail: man_kyivskaobl@ukr.net
   

Михайло Петрович Драгоманов

Деталі
Драгоманов 1Михайло Петрович Драгоманов (1841, м. Гадяч – 1895, Софія) – визначний громадський і політичний діяч, представник української інтелектуальної еліти, якого з повним правом можна вважати ученим-енциклопедистом. Його наукова діяльність відзначалася багатогранністю – працював як філософ, історик, літературознавець, фольклорист, економіст. У 1859 – 1863 роках навчався на історико-філологічному факультеті Київському університеті Св. Володимира, де  у 1870 році захистив дисертацію на тему «Питання про історичне значення Римської імперії і Тацит» та отримав науковий ступінь магістра загальної історії. У 1873 – 1875 роках – доцент кафедри античної історії. 

Детальніше: Михайло Петрович Драгоманов

Леонтій Іванович Похилевич

Деталі
320px-Могила ПохилевичаЛеонтій Іванович Похилевич народився 10 серпня 1816 року в селі Горошкові Таращанського повіту Київської губернії (нині Тетіївського району Київської області). Походив із старого родового духівництва. Його батьки — настоятель церкви св. Івана Богослова села Горошкова о. Іван Мануїлович Похилевич і Марфа Іванівна Панасевич, дочка настоятеля церкви св. Івана Богослова села Литвинівки Івана Панасевича. Лаврентій вступив до Київської духовної семінарії 1 вересня 1833 р. після закінчення Київського духовного повітового училища. По закінченні курсу Київської духовної семінарії двадцятидвохрічний Лаврентій у серпні 1839 р. подає прохання про надання йому місця священика в рідному селі.

Детальніше: Леонтій Іванович Похилевич

Володимир Миколайович Леонтович

Деталі
Леонтович ВМіністр земельних справ Української держави Володимир Миколайович Леонтович народився в українській дворянській родині. У 1891 р. було надруковано в Галичині коштом В. Симиренка його перше оповідання "Солдатський розрух" під псевдонімом В. Левенко. У 90-х рр. написані повісті "Пани й люди" (1893 р.), "Per pedes apostollorum" ("Стонами апостолів", 1896 р.). Тоді ж починається й громадсько-культурна діяльність Володимира Леонтовича, якій він присвятив багато років свого життя.

Детальніше: Володимир Миколайович Леонтович

Михайло Сергійович Грушевський

Деталі
ГрушевськийМихайло Грушевський народився 17 вересня 1866 року у Холмі (нині Польща), виріс на Кавказі. Виховання, розповіді батька та рідкі поїздки в Україну рано збудили в Михайлові зацікавлення та вболівання за долю Батьківщини. Під час навчання в Тифліській гімназії у 1880-1886 рр. почалося свідоме захоплення українською історією та літературою. Він закінчив Тифліську гімназію (1880–1886 рр.), історико-філологічний факультет Університету святого Володимира (1886–1890 рр.). У 1891–1894 рр. – професорський стипендіат на здобуття звання магістра історії при університеті. Учень В.Антоновича. Під його керівництвом підготував конкурсну роботу “Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця ХІV ст.” (1891 р.), удостоєну золотої медалі, та магістерську дисертацію “Барське староство” (1894 р.). 

Детальніше: Михайло Сергійович Грушевський

Софія Федорівна Русова

Деталі
Софія РусоваСофія Федорівна Русова народилася 18 лютого 1856 р. у французько-шведській родині. З 9 років мешкала в Києві, де закінчила Фундуклеївську гімназію і увійшла в українське патріотичне середовище Лисенків-Старицьких. У свої 16 років Софія стала членом Старої Громади.
 
Кінець 1880-х – початок 1890-х років сім’я Русових прожила в Харкові. Тут Софію Федорівну захопила робота в Харківському товаристві поширення в народі грамотності. Головною ідеєю виступу Софії Федорівни на загальних зборах товариства була думка про те, що народний читач конче потребує літератури, яка була б йому доступною і за формою викладу, й за ціною. Пропозиція Софії Федорівни зустріла цілковиту підтримку, й невдозі в товаристві було створено спеціальний видавничий комітет, а вона сама стала першим його секретарем.  Пізніше Софія Федорівна також співпрацювала з Київським товариством грамотності та петербурзьким Благодійним товариством для видання загальнокорисних і дешевих книжок.

Детальніше: Софія Федорівна Русова

   

Реєстрація учасників МАН  

reestr

   

Підготовчі курси  

Distant 2

   

123

   

ОСВІТНІ-ПРОЕКТИ-230x230

   

Фотогалерея  

   

Регіональні сайти  

map

   

123456789

   
© ALLROUNDER