Знайомимося з сучасними тенденціями та проблематикою наукових досліджень з математики

головна_ттдл_11.JPG22 жовтня 2018 року на базі фізико-математичного факультету Національного технічного університету Україну «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулась обласна профільна школа з математики. Цього дня понад 90 учнів та педагогів закладів освіти Київщини долучилися до цікавого світу цариці наук.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Ванін Володимир Володимирович, декан фізико-математичного факультету, професор, доктор технічних наук. Цибко Валентина Володимирівна, методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» ознайомила присутніх з системою роботи МАН і запросила до участі в конкурсах, конференціях, тематичних зустрічах, які проводяться в рамках STEM-проекту «Профільна наукова школа».

З сучасними тенденціями та проблематикою наукових досліджень з математики слухачів ознайомив завідувач кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей, професор, доктор фізико-математичних наук Клесов Олег Іванович, який розкрив принцип рандомізації в сучасних алгоритмах.
Детальніше питання профільної наукової школи розглянуто під час мотиваційно-навчального практикуму. Науковці кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей доклали максимум зусиль, щоб не тільки зацікавити дітей у проведенні власних досліджень, а й ознайомили з особливостями та методикою наукових пошуків, запропонували перспективні напрями досліджень. Зокрема, Колеснік Олександр Валерійович розповів про швидкі арифметичні дії для обчислення числа, Драбик Тетяна Олегівна заінтригувала сучасною теоремою Піфагора, Кобеляцький Владислав Віталійович розкрив закономірності для вписаних та описаних геометричних фігур.
Значну практичну допомогу юним МАНівцям надала і старший викладач кафедри математичної фізики Авдєєва Тетяна Василівна, яка презентувала алгоритм підготовки науково-дослідницьої роботи від ідеї до захисту на конкурсі.
Завершальним етапом профільної школи були екскурсії до Державного політехнічного музею та науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка.