Наукові дискусії - літо 2016

DSC 089224 червня 2016 року в рамках ІІ профільної зміни відбулися наукові зустрічі на базі комунального закладу «Володарська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів». Учні працювали під керівництвом науковців у творчих лабораторіях філософії та суспільствознавства; історії; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства;  екології та аграрних наук; хімії і біології.

У відділеннях мовознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства працювали: Ющук Іван Пилипович, кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янського і загального мовознавства Київського міжнародного університету та Плівачук Катерина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», заслужений вчитель України. У своїй лекції Катерина Володимирівна приділила увагу питанням, які стосувалися написання науково-дослідницьких робіт та важливості вибору теми для дослідження. Цікавою та захопливою була лекція Ющука Івана Пилиповича. У своєму зверненні до учнів він вказав на важливість вивчення та вдосконалення знань   з рідної мови. У процесі обговорення різних питань Іван Пилипович торкнувся актуальної теми: «Рідна мова і інтелект», адже мова рідного народу посилює інтелект людини та творчі можливості. Дідківський Володимир Іванович, член Національної спілки письменників України, лауреат Київської обласної літературної премії ім. Григорія Косинки та Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького провів майстер-клас із літературознавства.

У відділенні історії; філософії та суспільствознавства працював Потильчак Олександр Валентинович, доктор історичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. У ході лекційного заняття Олександр Валентинович звернув особливу увагу на тему історичних джерел, їх походження, роль та місце в історичному дослідженні. Волошина Наталія Олексіївна, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології Інституту природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П.Драгоманова та Цехмістренко Оксана Сергіївна,  кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедри органічної та біологічної хімії Білоцерківського національного аграрного університету провели лекції у відділенні екології та аграрних наук. Наталією Олексіївною були на лекції розглянуті питання біологічного забруднення; екологічна епідеміологія: проблеми та шляхи вирішення; проблеми органічного харчування; надмірна вага населення як екологічна проблема в світі. Оксана Сергіївна говорила про проблеми сьогодення біохімічного спрямування, такі як інфекційні та інвазійні інфекції, недостатність вітамінів у раціоні харчування.

Левандовська Світлана Миколаївна, кандидат біологічних наук,  доцент кафедри садово-паркового господарства Білоцерківського національного аграрного університету говорила з юними дослідниками про нові популярні  стилі у ландшафтному мистецтві та звернула увагу на історію розвитку цього напряму, тенденції розвитку ландшафтного мистецтва. На лекції Козія Василя Івановича, доктора ветеринарних  наук, професора кафедри хірургії Білоцерківського національного аграрного університету  було розглянуто тему гуманного відношення до тварин (особливо тварин сільськогосподарського призначення), сучасні тенденції профілактики  захворювань та покращення їх годівлі-утримання. У рамках ІІ профільної зміни відбулось V засідання літературної студії "Паростки" з теми: «Розвиток літературної творчості засобами рідної мови». Тетяна Василіана розповіла про обласні літературні конкурси та про розвиток образного мовлення у шкільному віці. Черевата Любов Григорівна, методист Малої академії наук учнівської молоді розповіла про виїзні засідання літературної студії «Паростки» та літературні збірки, які готує та видає МАН.  У роботі  засідання літературної студії взяли участь В.І. Дідківський, К.В.Плівачук, І.П.Ющук. Вихованці Малої академії наук учнівської молоді подарували всім присутнім свої поезії.

По закінченню лекцій та літературної студії відбулася науково-практична конференція на якій підвели підсумки плідної співпраці учнівської молоді та досвідчених науковців. У конференції взяли участь науковці, які працювали у творчих лабораторіях та їхні вихованці. Наставники юних дослідників  відмітили високий рівень обізнаності та активну наукову позицію підростаючого покоління.