Обличчя української історії: Іван Франко

SAM 4044У 2016 році Україна і вся світова спільнота відзначає 160-річчя з дня народження Івана Франка та 100-річчя від дня смерті Великого Каменяра. З метою вшанування пам’яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної та наукової спадщини, 28 вересня членами історичного гуртка «Юний дослідник» Київської обласної  МАН, що працює на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Києво-Святошинського району, організовано відкритий захід «Обличчя української історії: Іван Франко».

На початку заходу Н.О.Юстименко, керівник гуртка «Юний дослідник», ознайомила присутніх з біографічними відомостями про Івана Франка. Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і крупний політик, перекладач, Іван Якович був і великим українцем, і достеменним європейцем. Іван Франко розпочав літературну діяльність у 12 років, а перший твір опублікував у 18 років. Він прожив неповних 60 років, а написав близько шести тисяч творів — літературних, публіцистичних, наукових. Його доробок видано в 50-ти томах, а згодом планується видати – 200 томів його творів.
SAM 4046
Літературно-мистецьку презентацію «Шляхами Івана Франка» продемонструвала О.Л.Фоміна, методист  Малої академії наук учнівської молоді. Олена Леонідівна описала Франка як ніжного лірика і відважного бунтівника, витонченого літературного майстра і вченого-енциклопедиста.
img1
У рамках заходу у виконанні гуртківців Аліни Степаненко,  Анатолія Царелунги, Ольги Козаченко, Світлани Музики, Мирослава Чорного прозвучали вірші великого поета. Ім'ям Франка позначена боротьба за модернізацію України в новітній історії на європейських цивілізаційних засадах XIX століття та пошук контурів нашої епохи, коли «наука стане верховним принципом історії».
SAM 4061
Саме на цю тематику учні переглянули авторський фільм Святослава Вакарчука «Іван Франко». Фільм вразив дітей своєю філософською глибиною та сучасним поглядом відомого співака на життєвий шлях і творчість Івана Франка. Після перегляду, гуртківці активно взяли участь в обговоренні фільму.
SAM 4048
Поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст, перекладач, громадсько-політичний діяч – таким постав сьогодні перед гуртківцями МАН видатний український діяч Іван Франко.