Екскурсія до Тростянецького дендропарку

Тростянець 111 травня 2016 року для членів гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності з біології» Київської обласної малої академії наук учнівської молоді, який працює на базі Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Києво-Святошинського району, було організовано екскурсію до Тростянецького дендропарку. Парк розташований у південно-східній частині Чернігівської області, в селищі Тростянець, у сприятливих для розвитку деревної рослинності кліматичних умовах.

Метою проведення заходу було ознайомлення гуртківців з екосистемою дендропарку та історичним минулим України. Керівник гуртка Тетяна Михайлівна Волохатюк ознайомила учнів з маршрутом екскурсії до Тростянецького дендропарку, що знаходиться на території заповідника «Качанівка».  Парк «Тростянець» – дендрологічний парк Національної академії наук України, пам'ятка садово-паркової архітектури середини XIX століття, створений завдяки зусиллям і коштом Івана Михайловича Скоропадського. Розпорядженням Кабінету Міністрів України№ 73 від 11 лютого 2004 року колекції інтродуцентів рослин, які є основою ландшафтних насаджень, надано статус «Національного надбання України».
Тростянець 4
Парк поділяється на дві частини — регулярну та пейзажну (ландшафтну). Регулярна, прикрашена клумбами, розташована на підвищеному плато. Ця частина парку невелика і збагачена флігелями та спорудами різного призначення. Ландшафтна частина значно більша, складається із гаїв і дібров, що чергуються з полянами і дзеркалами озер, розташованими на нижньому плато. Тут збереглись паркові мости, Гірки Кохання і Вірності, «романтичні руїни» на березі Великого ставу, які є пам'яткою садово-паркового мистецтва XVIII століття. Численні живописні алеї і доріжки перетинають парк у всіх напрямках.
Тростянець 2
Протягом екскурсії вихованці гуртка ознайомилися з екосистемою та з історичними відомостями Тростянецького дендропарку, відвідали стародавню церкву та пройшлися коридорами величного палацу. Гуртківці були вражені архітектурою палацу, яка належить до стилю романтичного напрямку, притаманного спорудам XVIII – початку XIX століть. Парк займає площу 560 гектарів і виплеканий трьома поколіннями Тарновських. Це один із найбільших пейзажних парків в Україні та Європі. Парк нараховує понад 50 порід дерев і 30 видів чагарників. У формуванні художнього образу парку особливу роль відіграють хвойні породи, акліматизовані в лісостепу – ялина та сосна кедрова.

Екскурсія до Тростянецького дендропарку залишила у вихованців МАН  добрі враження про справжній музей природи.