con tel   (045) 637-20-29
con address 09108 , Київська область, м. Біла Церква, вул. Гризодубової, 84 а, e-mail: man_kyivskaobl@ukr.net
   

Вшанування пам'яті жертв політичних репресій

Деталі
SAM 120515 травня 2016 року Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій. З метою вшанування пам’яті тих українців, які зазнали переслідувань в роки репресій та привернення уваги до трагічних подій історії України, члени історичного гуртка «Юний дослідник» Київської обласної малої академії наук учнівської молоді, що працює на базі Новосілківської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів, провели заняття-семінар на тему «Тоталітарний сталінський режим».
 
Гуртківці підготували змістовні доповіді та презентації. Вихованка гуртка Катерина Ребенко у своєму виступі  підібрала  інформацію, в якій розкрила суть радянської тоталітарної системи – всеохоплюючий контроль влади, наявність вождя в особі  Йосипа Сталіна, якому були підпорядковані всі сфери життя суспільства  у 30-х роках ХХ століття - економіка, культура, виховання.  
SAM 1199
Особливо цікавою була інформація, представлена Ольгою Приходько про період, коли в один день, за несудовим рішенням, було страчено десятки представників української інтелігенції.  Представників української інтелігенції, до яких були застосовані репресії у 1930 – х роках називають «Розстріляним відродженням». Учні – Дібров Максим, Озерян Яна та Гаврись Романа презентували свої доповіді про життєвий та творчий шлях письменників Миколи Хвильового, Миколи Зерова, Валер’яна Підмогильного, історика Матвія Яворського, політичного діяча Володимира Чехівського, театрального режисера Леся Курбаса та інших.  Особливо вражаючими були факти, які свідчили, що окрім розстрілів, багато представників того періоду були доведені до самогубства.
SAM 1198
Керівник гуртка Наталія Олександрівна Юстименко підсумувала, що трагічна доля покоління 20-30-х років продемонструвала всю силу українського духу, його творчий потенціал, необхідність свого шляху та незалежності від інших культур та ідеологічного тиску, який в період сталінського режиму був всеохоплюючим. 
   

Реєстрація учасників МАН  

reestr

   

Підготовчі курси  

Distant 2

   

123

   

ОСВІТНІ-ПРОЕКТИ-230x230

   

Фотогалерея  

   

Регіональні сайти  

map

   

123456789

   
© ALLROUNDER