Зустріч гуртківців МАН з ветераном Великої Вітчизняної війни Миколою Васильовичем Тесанюком

SAM 1170Уже чимало минуло років, відколи замовкли останні постріли гармат Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя заради нашого майбутнього. Скільки б не минуло років, не зітруться у народній пам'яті світлі імена тих, хто звільняв нашу землю від фашистських окупантів. 6 травня 2016 року, напередодні відзначення Дня перемоги у Великій Вітчизняній війні, відбулася хвилююча зустріч вихованців історичного гуртка «Юний дослідник» Київської обласної малої академії наук учнівської молоді з ветераном Великої Вітчизняної війни Миколою Васильовичем Тесанюком.

На початку зустрічі керівник гуртка МАН, вчитель історії Наталія Олександрівна Юстименко ознайомила вихованців гуртка з хронологією подій Другої  Світової війни. Методист Київської обласної малої академії наук учнівської молоді Олена Леонідівна Фоміна представила гостя, ветерана  Великої Вітчизняної війни Миколу Васильовича Тесанюка та ознайомила учнів з його біографією.
SAM 1191
Звичайно ж, головним героєм заходу був Микола Васильович. Учні з хвилюванням слухали розповідь ветерана про ті героїчні часи, страшні моменти війни, які назавжди залишилися у пам’яті  ветерана. З перших днів війни Микола Васильович, який в ті часи проживав на Волині, опинився в самому пеклі – на передовій лінії. Не зважаючи на свій поважний вік, він пам’ятає всі події тих часів до останньої дрібнички: як бомбили і спалювали українські села,  катували і розстрілювали мирних жителів. Почесний гість розповів учням про знедолене дитинство дітей України в роки війни, про свою фронтову юність.
SAM 1173
Яскравим моментом зустрічі стало виконання авторської патріотичної пісні Миколи Васильовича «Любіть Україну!»:
Полину душею на рідну Вкраїну,
Де сад білу хату в обіймах трима.
Криничне відерце, розбуджене серце,
І груша над ставом утому зніма.
Там сонях, як сонце, заглянув в віконце,
А мати ще зранку гостей вигляда.
Приїдуть синочки, приїдуть і дочки
Зібралась родина уся молода.
І скаже матуся: «За вас я молюся,
Хай край наш ніколи вогнем не пала.
Сини України, любіть Батьківщину,
Небесну перлину, чудову, єдину,
Бо іншої в світі нема!...
 SAM 1178
Після виступу ветерана у учнів виникло дуже багато запитань про хід військових дій на території України. Відповідаючи на питання, Микола Васильович розповідав учнями дуже багато цікавих і невідомих фактів воєнної хроніки з точки зору учасника і очевидця тих подій. Під час обговорення не залишились поза увагою і події на Сході України. По закінченню заходу всі присутні пом’янули загиблих у війнах героїв хвилиною мовчання.

Учні були дуже вдячні Миколі Васильовичу за цікаву зустріч і зичили ветерану здоров’я і довгих років життя. Кожен з нас повинен пам’ятати і шанувати своїх героїв, які не шкодували життя за свободу нашої рідної України.