Виховний захід, присвячений Революції Гідності: Україна два роки по тому…

фото 2Минуло два драматичні роки з дня розстрілу українських патріотів на Майдані Незалежності.23 лютого 2016 року члени історичного гуртка «Юний дослідник» Київської обласної МАН, що працює на базі Боярської загальноосвітньої школи №1 Києво-Святошинського району провели виховний захід, присвячений Революції Гідності. Учні намагались простежити події «зимової революції» запам’ятати імена натхненних патріотів, громадян, що відстоювали свої права і свободи на право будувати вільне і справедливе суспільство.

До цього дня гуртківці брали участь в конкурсі читців поезій, присвячених героям Небесної сотні, побували на виставці Героям Небесної сотні і учасникам АТО в Боярському краєзнавчому музеї. Старшокласникам, членам гуртка МАНу було запропоновано написати твори-есе в яких вони мали висловити свої думки щодо перебігу подій дворічної давнини з позицій сьогоднішнього дня.
фото 3
Ось кілька думок:
Валерія Гоц: «Євромайдан і революція гідності змінила не тільки Україну з українцями, а свят про неї. жителі навіть віддалених куточків землі дізнались про існування країни, про яку вони в кращому випадку чули, що це щось пов’язане з братами Кличко чи футболістом Шевченком. Після революції гідності вони стали дивитись на нас іншими очима, а на Україну – як країну борця».

Анастасія Дубова: «Мене не полишає думка, чому Росія – велика, багата країна витрачає великі матеріальні і людські ресурси не на те, щоб підвищувати свій рівень життя, вибудовувати демократію, дотримуватись фундаментальних прав людини, обрала шлях до розширення своєї території, повернення під свій вплив двоголового орла, країни, які є суверенними: Молдавське Придністров’я , Грузинська Аджарія, Український Крим, Східна Україна... Хто далі? Країни Балтії? Фінляндія? Інші країни? Навіщо вона обрала такий безглуздий нецивілізований шлях, який несе народам, в тому числі і російському, горе, руїну, смерть. Коли світ зрозуміє загрозу, яку несе йому Росія? Вірю в одну істину: Україна і світ переборють існуючу загрозу і вийдуть з такої ситуації сильнішими».

Катерина Кандиболоцька: «Ту неймовірно велику ціну, яку заплатили герої Небесної сотні, полеглі в АТО, хто втратив здоров’я, було заплачено лише на те, щоб українці прокинулись від летаргічної сплячки, зрозуміли де ми, що потрібно робити кожному аби рухатись вперед хоча і важко, болісно будувати справедливий дім для всіх».
фото 1
Керівник гуртка МАН, вчитель історії Берендя Галина Олександрівна підкреслила, що такі роздуми молодого покоління показують, що учні ростуть небайдужими, осмислюють сьогодення та роблять висновки, щоб свідомо діяти в майбутньому.