Міжнародний день демократії

Тренінг «Чи легко робити вибір?»
   Тренінг День демократіїЩороку, 15 вересня у світі відзначають  Міжнародний день демократії. Ця дата була встановлена Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році.
   Демократія як суспільне явище виникла ще у Стародавній Греції. У перекладі з грецької  слово “демократія” означає “народне управління”. Вважається, що механізми демократії, як політичного режиму, повинні бути засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і моделі. Демократія ґрунтується на методі колективного чи колегіального прийняття рішень, при якому кожен з учасників має рівний вплив на кінцевий результат.
Кожна людина повинна вміти зробити вільний, самостійний та усвідомлений вибір. З цією метою, в рамках відзначення Міжнародного дня демократії, гуртківці «Юного дослідника» Київської обласної малої академії наук учнівської молоді, що працює на базі Боярського НВК «Гімназія – ЗОШ I ступенів», провели тренінг на тему: «Чи легко робити вибір?».  Керівник гуртка Наталія Миколаївна Асаєвич зосередила увагу учнів на тому, що життя сучасної людини дуже різноманітне і досить часто не вистачає часу на те, щоб бути всебічно інформативно обізнаним. Тому кожен з нас постійно стоїть перед вибором. Перед нами стоять все нові і нові завдання, вирішення яких потребує прийняття одних рішень та відмову від інших. Важливо знати чому надати перевагу, адже від цього багато в чому залежить особисте життя кожної людини. Оволодіння навиками самостійного вільного вибору як ніколи необхідне старшокласникам.
Тренінг   У ході тренінгового заняття гуртківці були об’єднані у чотири групи, кожна з яких отримала своє завдання. Після роботи в групах були представлені результати та відбулось обговорення у загальному колі. Підводячи підсумки, керівник гуртка зазначила на важливості навчитись робити вибір не тільки самостійно, а ще й усвідомлено. У ході тренінгу гуртківці прийшли до висновку, що вибір і відповідальність  - невід’ємна складова вільного суспільства.