«Весняні традиції» у Фастівському ліцеї-інтернаті

PA12001508 квітня 2015 року у Фастівському ліцеї-інтернаті, базовому закладі Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді», відбулася лекція-презентація на тему: «Весняні традиції. Великдень». Захід був проведений в рамках квітневих Днів науки для учнів 5-9 класів. Організатором виступила заступник директора з науково-дослідницької роботи, керівник гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Інна Григорівна Божко.

Лекцію провела викладач суспільних дисциплін, автор наукових статей Шапошник Наталія Віталіївна, яка довгий час досліджувала давньослов’янську культуру та традиції українського народу.

PA120018

PA120001
Під час лекції «Весняні традиції. Великдень» учні ознайомилися з народними звичаями, традиціями, пов’язаними з початком весняного календарного обрядового циклу, з символікою знаків на писанках, дізналися про народні традиції та обряди, що проходять напередодні Великодня. Ліцеїстам та гуртківцям Малої академії наук учнівської молоді демонструвалися відеофрагменти співу веснянок у виконанні фольклорного ансамблю «Цвітень» та ансамблю «Співограй» (м. Біла Церква).
Подібні заходи розвивають етичну самосвідомість школярів, виховують кращі якості національного характеру, прагнення до відродження національної культури.