20 березня відбулось найбільше сонячне затемнення

SAM 566920 березня 2015 року опівдні жителі Землі могли спостерігати явище сонячного затемнення. У цей день Місяць пройшов прямо перед Сонцем, відкидаючи свою тінь на Землю. Повна фаза відбулась далеко від України. Смуга затемнення проходила у Північній півкулі, в Атлантиці через Північний Льодовитий океан, і, що цікаво, майже точно пройшла через Північний полюс. Повне закриття сонячного диску можна було спостерігати на Фарерських островах та на архіпелазі Шпіцберген. Це сонячне затемнення є найбільшим за останні 16 років. Часткове затемнення було видно в Європі та в північній Африці. У Києві максимальне затемнення склало 58%.

До спостереження за цією визначною подією долучилась делегація учнів-членів Київського обласного відділення малої академії наук учнівської молоді під керівництвом методиста Олени Леонідівни Фоміної, які цього дня завітали до Київського планетарію. Для спостереження були задіяні біноклі та телескопи зі спеціальними сонячними фільтрами. Погода була сприятлива і учні змогли дуже добре роздивитись це цікаве явище.

SAM 5640

SAM 5653

DSCF3140

Це затемнення цікаве ще й тим, що відбулось впритул до дня весняного рівнодення. Рівно через 12 годин після затемнення Сонце перетне небесний екватор і перейде в Північну частину півкулі. Саме тоді в нас почнеться астрономічна весна. Це відбудеться 21 березня, о першій годині 31 хвилині за київським часом.

Наступне сонячне затемнення відбудеться в 2026 році.