Вечір-реквієм «Героям слава!»

P1150836Зметою увіковічення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України 20 лютого 2015 рокуна базі Білоцерківської загальноосвітньої школи № 6 відбувся захід, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні.

Вшанувати пам'ять героїв прийшли: Юрій Федорович Петрик – начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області; Андрій Дмитрович Гудима – член Національної спілки письменників України; родина загиблого героя Каплуненка Ігоря Валентиновича; воїни-побратими батальйону імені генерала С.П. Кульчицького, Сергій Володимирович Григор’єв –голова Білоцерківської благодійної волонтерсько їорганізації «Другий фронт», волонтери –Валерій Домошевський і Олександр Степаненко, бійці 72 окремої механізованої бригадиімені генерала С.П. Кульчицького, Леся Сергіївна Москалюк – методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді»,вчителі Білоцерківської загальноосвітньої школи № 6, учні та їх батьки.

Після гімну України ведуча виступила з вітальним словом, нагадала протрагічні події минулого 2014 року, розказала прозагиблого випускника школи – Ігоря Каплуненка. Із перших днів Ігор був активним учасником Майдану, волонтером, а згодом, добровольцем батальйону імені генерала С.П. Кульчицького. 5 січня 2015 року його життя трагічно обірвалося у Вуглегірську, найгарячішій точці під Дебальцевим. Вшановуючи випускника школи Ігоря Каплуненка, у Білоцерківській загальноосвітній школі № 6 було відкрито куточок пам’яті. Згодом планується відкрити меморіальну дошку загиблого героя.Із сльозами на очах перед учнями виступила Тетяна Олександрівна Каплуненко – мати Ігоря. Вона подякувала присутнім за те, що вони пам’ятають тих, хто загинув за нас, за Батьківщину і побажала, щоб майбутні покоління не знали, що таке смерть у мирний час.

Незалишив усіх байдужимий виступ Сергія (родом із Волині), побратима Ігоря Каплуненка. Він згадав, якою світлою людиною був Ігор і як його не вистачає усім побратимам. Сергій вручив Прапор і Подяки від 72-ої окремої механізованої бригади за надану допомогу, моральну підтримку, високе почуття патріотизму та вагомий внесок у справу перемоги директору школи - Верис Ніні Василівні та шкільному колективу, адже своєю невичерпною енергією та плідною працею учителі, учні та їх батьки заслужили повагу та авторитет серед військовослужбовців та членів їх сімей.

З теплими словами подяки до учасників заходу звернувся голова Білоцерківської благодійної волонтерської організації «Другий фронт»- Сергій Григор’єв.Він підкреслив, що як і рік тому, так і до цього часу в бою за правду і свободу на рідній землі гинуть одні з найкращих синів і доньок українського народу. Їх імена навіки закарбовані в історії України, вони назавжди залишаться у наших серцях.І нам необхідно зробити все можливе для тих, хто сьогодні щодня ризикуючи власним життям, знаходиться на передовій та у гарячих точках України і потребують самих елементарних речей: харчування, медикаментів, теплого одягу.

Особливо вражаючим був вечір-реквієм, створений на основі нової книги А.Д.Гудими «Третє пришестя», рядки якої торкнулися серця кожного присутнього.Андрій Дмитрович зазначив, що коли у нас є така патріотична молодь, то ніхто нас не подолає і ми з гідністю переживемо це лихоліття. Він особисто вручив присутнім бійцям свою нову книгу за власним підписом із побажаннями перемоги.

Серед учасників дійства, яке підготували вчителі української мови та літератури Білоцерківської загальноосвітньої школи №6 Качка Г.Г., Кравченко Л.А., Омельченко Т.В., та учні 9-Б та 8-В класів були й вихованці гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності», що діє при Київському обласному комунальному позашкільному навчальному закладі «Мала академія наук учнівської молоді» (керівник Омельченко Т.В.).

Скільки болю і разом із тим гордості за тих, хто виборює зараз нашу незалежність було і в очах, і в словах юних артистів, адже вони майбутнє нашої держави.

Такі вечори пам’яті, мистецьки зустрічі, круглі столи, присвячені Майдану, воїнам АТО допомагають усім серцем відчути, яка дорога ціна заплачена за наше щасливе майбутнє. Тож пам’ятаймо цих мужніх і відданих людей, які загинули у нерівній боротьбі. Їх вшановує та оплакує вся Україна.

Слава Україні!Слава Героям!

Більше фото>>