Діалогова наукова студія «Правове регулювання протидії булінгу»

DSC 0155Актуальна соціально-педагогічна проблема – булінг – сьогодні у фокусі світової громадськості. 17 травня цю болючу тему обговорювали і в КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» під час діалогової наукової студії для учнів-членів МАН, гуртківців закладу. Темою для обговорення стало правове регулювання протидії булінгу.

Захід проведено в рамках реалізації кампанії «СТОП БУЛІНГ!» та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Київській області, Білоцерківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

DSC 0149

DSC 0162

Тема булінгу та його правового регулювання в Україні учасниками студії розглядалась у різних аспектах.

DSC 0168

Аудиторії діалогової студії презентовано новий етап кампанії «Стоп булінг!». Про зазначену кампанію, булінг як явище, його ознаки та види дітям розповіла Дворко Ольга Віталіївна, провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Київській області.

DSC 0185

Із розвитком інтернет-комунікацій поширюється і така сучасна форма агресії як кібербулінг, який становить серйозну загрозу психологічній безпеці особистості. Особливості інтернет-мобінгу зі старшокласниками обговорювала Лобчинська Юлія Вікторівна, головний спеціаліст правопросвітництва та надання правової допомоги Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У ході бесіди учасникам заходу розкрито механізми отримання правової інформації та допомоги у випадках булінгу: як реагувати на цькування, куди звернутися по допомогу і як впоратися із наслідками агресії.

DSC 0160
Безперечно, жодну зустріч з юними дослідниками складно уявити без презентації дитячих науково-дослідницьких робіт чи проектів із даної проблеми. Учасникам діалогової наукової студії своє дослідження на тему «Правове регулювання протидії булінгу в школах України» презентувала Солоненко Ольга, учениця 9 класу Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Вишгородської районної державної адміністрації. З цією роботою Ольга виборола призове місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції «Правознавство».

Проблема булінгу – наша спільна проблема. Тільки разом ми зможемо протидіяти явищу булінгу в суспільстві.

DSC 0196

DSC 0207