con tel   (045) 637-20-29
con address 09108 , Київська область, м. Біла Церква, вул. Гризодубової, 84 а, e-mail: man_kyivskaobl@ukr.net
   

Екологічне заняття-екскурсія «Радіація в житті людини»

Деталі
SAM 1012Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії. У цей день на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світі ядерна катастрофа. Було викинуто в атмосферу близько 190 тонн радіоактивних речовин. Небезпечні радіоактивні речовини виділялися в навколишнє середовище через пожежу, що тривала майже два тижні. На території України утворилася так звана 30-кілометрова "зона відчуження", з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.
 
До 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи для гуртківців та учнів-членів Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді було проведено  екологічне заняття-екскурсія «Радіація в житті людини». Заняття проведено 27 квітня 2016 року в Національному музеї “Чорнобиль”. Музей є історико-культурним закладом, який зберігає та оприлюднює історію ядерної аварії на Чорнобильській АЕС як найбільш важкої радіоекологічної катастрофи ХХ століття, наслідки якої не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. 
SAM 1020
Екологічне заняття-екскурсія охоплювало такі питання: Чорнобильська трагедія крізь призму ХХІ століття, екологічні, медичні та соціальні проблеми після чорнобильського періоду, перспективи розвитку Чорнобильської зони та її потенціал, перспективи розвитку атомної енергетики. Під час заняття-екскурсії екскурсовод музею розповіла учням про радіоактивність та атомну енергетику як складову сучасного енергобалансу людства. Учні отримають знання про джерела енергії і перспективи енергозабезпечення. Потім учні переглянули документальну відеострічку «Десять питань про радіоактивність».
SAM 1026
Учні оглянули експозиції музею і були надзвичайно здивовані багатством музейної колекції, в якій представлені архівні матеріали історії Чорнобиля, фотографії та особисті речі ліквідаторів. Представлені матеріали допомогли учням усвідомити масштаби чорнобильської аварії через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв, осмислити урок трагедії у всіх сферах життя, адже ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь. Чорнобильська катастрофа остаточно переконала світ у необхідності примирення людини з наукою і технологіями заради життя планети Земля. 
SAM 1054
Методист Київської обласної малої академії наук учнівської молоді Олена Леонідівна Фоміна відзначила важливість проведеного заходу, який допоміг розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, зрозуміти наскільки небезпечна неконтрольована радіація для усього живого, згадати про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди не буває.  
   

Реєстрація учасників МАН  

reestr

   

Підготовчі курси  

Distant 2

   

123

   

ОСВІТНІ-ПРОЕКТИ-230x230

   

Фотогалерея  

   

Регіональні сайти  

map

   

123456789

   
© ALLROUNDER