Голодомор 1932-1933 років: досліджуємо трагічні сторінки історії України

DSC 0950В історії людства є події, які залишаться навіки кривавою раною, жагучим болем для мільйонів. Для України такою трагедією став штучний голод 1932-1933 років, наслідки якого дають право історикам віднести голодомор до найбільш трагічних подій в історії людства. Можливість неупереджено досліджувати явища голодомору вчені отримали лише після здобуття Україною незалежності. Сьогодні явище гололомору досліджують і учні-члени Київського обласного територіального відділення МАН України.

Черговим етапом на шляху цих досліджень стала науково-практична конференція «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу: в документах і фактах», яка відбулась 22 листопада в КОК ПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» за участі близько 130 старшокласників, їх педагогів та делегації Державного архіву Київської області.

DSC 0948
Про досягнення МАНівців у дослідженнях однієї з найбільш трагічних сторінок історії України, участь дітей області у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та III Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко розповіла директор КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Минзар Світлана Анатоліївна. Матеріали двох досліджень було презентовано аудиторії конференції: учениця Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Бернадська Ангеліна та учениця Білоцерківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 – дошкільний навчальний заклад» Артюх Дарина поділились результатами власних пошуків страшних свідчень голодомору на теренах Київщини.

DSC 0938
Змістовний, інформативий блок конференції підготоували працівники Державного архіву Київської області. З особливостями роботи архіву, його потенціалом ознайомила директор уставнови Каменєва Соф`я Арсеніївна, яка запросила юних дослідників до співпраці. Головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області Коваленко Рена Яківна показала унікальну презентацію копій архівних документів в електронному форматі. Відчути глибину трагедії, масштаби втрат української нації допоміг і перегляд документального фільму «Голодомор. Хлібна гільйотина» та літературно-мистецька компаозиція «Свій біль, свій жаль у слово переллю».

DSC 0922иви
На завершення конференція директор Державного архіву Київської області презентувала Київському обласному територіальному відділенню МАН подарунок – карту Київської губернії 1903 року.
Історія не зникає, вона живе в пам`ятках архітектури, в документах, у нашій пам`яті.

DSC 0941

Методист КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Івашкіна Олена Василівна закликала всіх 24 листопада приєднатися до Міжнародної акції «Запалімо свічку пам`яті!» у зв`язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

DSC 0974
Памятаємо минуле, досліджуємо минуле заради майбутнього!