Боковенко Лариса Ігорівна

БоковенкоЛариса Ігорівна Боковенко народилась у Житомирській області, але згодом переїхала до Київської області. Зараз проживає у селі Новосілки Києво-Святошинського району. Лариса з раннього дитинства дуже любила природу, особливо їй подобалось вирощувати і вивчати рослини. Вона любила спостерігати за світом рослин, читати пізнавальні книжки та дивитись передачі. Саме таку допитливість примітила в Ларисі вчитель біології та хімії Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олена Леонідівна Фоміна.

Коли Лариса була в 9 класі, Олена Леонідівна запропонувала їй спробувати написати наукову роботу з біології. Оскільки с.Новосілки славиться своїми садами, тож вирішили вивчити сорти яблуні, виведені в місцевому Інституті садівництва. Зі своєю першою науковою роботою «Сортовивчення яблунь місцевої селекції» Лариса стала переможцем Всеукраїнського фестивалю «Україна-сад».

На наступний рік Олена Леонідівна розповіла дівчині про Малу академію наук учнівської молоді і порадила писати науково-дослідницьку роботу. На цей час в школі почав працювати гурток «Юні рослинники» від Центру творчості дітей та юнацтва Київщини під керівництвом Марії Василівни Повидало. Наукова база гуртка знаходилась при Національному науковому центрі «Інститут Землеробства НААН». Порадившись з керівниками, Лариса вирішила писати наукову роботу на тему: «Систематика, походження та біологічна характеристика дикої уссурійської сої та гібридів першого покоління з культурними сортами», адже в останні роки в усьому світі зріс інтерес до такої бобової культури як соя, що пояснюється рідкісним хімічним складом цієї рослини. Два роки кропіткої праці під керівництвом досвідчених педагогів та науковців дали свої результати: Лариса виборола І місце в обласному етапі МАН та посіла ІІІ місце у Всеукраїнському етапі. До речі, робота Лариси визнана найсильнішою науковою роботою в секції «Ботаніка та зоологія» і отримала від журі найвищі бали за заочне оцінювання та за захист.

А ще Лариса – прекрасна людина, в якій гармонійно поєднується краса, доброта, щирість, цілеспрямованість. Вона постійно працює над собою, удосконалюючи та поглиблюючи свої знання. У вільний час любить відпочивати з друзями, спілкуватися зі старшою сестрою та маленьким племінником, переглядати цікаві передачі. Лариса впевнена, що стала переможцем, дякуючи своїм керівникам: Олені Леонідівні Фоміній та Марії Василівні Повидало, а також батькам, які виховали в ній почуття відповідальності та наполегливості. Нині Лариса Боковенко – студентка біологічного факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія», де і планує продовжити свою науково-дослідницьку діяльність.