Коломієць Наталія Миколаївна

1Вчитель вищої категорії, «Старший вчитель», викладач історії та правознавства Білоцерківської загальноосвітньої школиІ–ІІІ ступенів№ 3 ім. Т.Г. Шевченка, педагогічний стаж - 31 рік.

Основним завданням своєї професійної діяльності вважаю підготовку молодого покоління до реального життя в сучасному світі. Власне, така навчальна дисципліна як історія є безмежним джерелом життєвого досвіду, вивчаючи який можна не просто пізнати історичний процес, а почерпнути для себе багато життєвих істин, навчитися мислити, аналізувати, систематизувати, оцінювати. На мою думку, пізнати істину не просто, але прагнути до цього треба. Тому моє кредо як вчителя: «Не можна пізнати історію без розуміння суті речей».
Шукати та пізнавати цю суть прагнуть і мої учні. Більшість із них виявляють великий інтерес до історичних подій, є активними учасниками не тільки різноманітних за формою уроків, а й учасниками та переможцями Всеукраїнської олімпіади з історії, творчих конкурсів та науково-дослідницької діяльності. Я пишаюся сьогодні своїми учнями – переможцями.
Найвищого успіху в науково-дослідницькій пошуковій діяльності досягла випускниця 11-А класу 2014 р. БЗШ № 3 ім. Т.Г. Шевченка Настіна Валерія. В 2014 р. вона стала переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук (відділення – історія, секція – археологія). Її науково-дослідницька робота «Відновлення пам’яті загиблих воїнів у боях на Київщині 1941-1943 рр. як результат археологічно-пошукової діяльності групи «Пошук» є одним з вдалих способів відновити пам’ять загиблих воїнів Червоної Армії в роки війни.
Керівником громадсько-патріотичної групи «Пошук» є батько Валерії - Настін Віталій Леонідович. Дівчина декілька разів бувала на місцях розкопок разом з батьком та брала участь у меморіальних перепохованнях останків загиблих воїнів. Враження від побаченого викликали у неї багато додаткових запитань, що стосувалися методики проведення археологічних розвідок, розкопок та пошуку загиблих воїнів, а також питання їх ідентифікації та увіковічення пам’яті. Збуджений інтерес до даної теми спонукав Валерію до науково-дослідницької пошукової діяльності.
В ході науково-дослідницької роботи учениця спиралася на нову методологічну базу та використала значний інструментарій загальнонаукових та спеціальних методів досліджень, зокрема: метод дослідження та аналізу доступних джерел;метод співставлення і реконструкції окремих складових частин історичного процесу;метод синтезу (використано у процесі виявлення історичних даних про загиблих людей в роки війни), метод аналогії (допоміг у дослідженні способів поховання загиблих воїнів під час війни та в сучасних умовах;історико-порівняльний метод (досліджено ретроспективу поховань загиблих воїнів під час війни та проведення); метод опитування свідків та інтерв’ювання; метод співробітництва з науковцями-дослідниками та науково-дослідними установами
Крім того в роботі Настіної Валерії представлені дозвільні документи, накопичені фото- та відеоджерела групи «Пошук», які яскраво ілюструють глибоке дослідження Валерією даної теми. За свою активну позицію у питанні дослідження теми Настіна Валерія була нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за перемогу у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України.