Нагаєва Лідія Михайлівна

НагаєваУчителька біології Бориспільського НВК «Гімназія Перспектива» Лідія Михайлівна Нагаєва говорить, що головні здобутки ще попереду. Її головний принцип в роботі – зачепити, а не нав’язувати, працює безвідмовно, адже урок перетворюється на творчий пошук, експеримент. У 2015 році вона отримала звання «Заслужений учитель України». Майже кожен урок Лідії Михайлівни закінчується якимось цікавим завданням, або загадкою над якою учні ламають голови, а іноді й батьків до того підключають.

«Нехай думають, це корисно, - усміхається учителька.  – Якщо шукають – значить цікаво. Найголовніше – зачепити, а не нав’язувати. Без їхнього бажання і прагнення нічого не вийде. Буває, що батьки хочуть, аби  дитина отримувала нагороди, перемагала в олімпіадах, а їй самій – це не треба. Тоді про результат і говорити нічого». Жінка не приховує, що працює із талановитими учнями із задоволенням. «Разом з ними я дізнаюсь дуже багато нового. Це саморозвиток, самовдосконалення, самоосвіта», - щиро каже жінка.

Проте учні стимулюють її не тільки поглиблювати знання, а й правильно планувати свій час. Із таким запалом і захватом вона й сама могла бути якщо не науковцем, то фаховим викладачем вишу. На це Лідія Михайлівна відповідає так: «Могла… але краще бути найкращим вчителем, ніж посереднім науковцем. Потрібно займатись тим, де ти найбільше можеш себе реалізувати».

Нагаєва формує інтелектуальне середовище в закладі, забезпечує високий рівень навчальних досягнень вихованців та науковий супровід обдарованих учнів, про що свідчить результативність їхньої участі в інтелектуальних конкурсах на різних рівнях. Так, за останні п’ять років Лідія Михайлівна підготувала 30 переможців  ІІ (міського), 15 переможців ІІІ (обласного) етапів Всеукраїнських олімпіад з біології та екології; 9 переможців І (міського) та 8 переможців ІІ (обласного) етапів, 1 лауреата та призера (Устьянцева Валентина) ІІІ (Всеукраїнського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. У 2012/2013 та 2013/2014 навчальних роках учень педагога став призером ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології (ІІІ місце), переможцем Всеукраїнського біологічного турніру (ІІІ місце), переможцем конкурсу «Нейро» в рамках Міжнародного конкурсу  «International Brain Bee Competition» (ІІІ місце). У 2014/2015 навчальному році Лідія Михайлівна підготувала 6 переможців ІІ (міського), 4 переможці ІІІ (обласного) етапів Всеукраїнських олімпіад з біології та екології; 2 переможців І (міського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Учні гімназії Лехан Андрій (2 місце) та Шматков Максим (1 місце) стали переможцями ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології. Лехан Андрій здобув перемогу в  конкурсі «Нейро» в рамках Міжнародного конкурсу «International Brain Bee Competition» (ІІІ місце) та отримав диплом ІІ ступеня ХІІІ Всеукраїнського турніру юних біологів. У 2015-2016 навчальному році було підготовлено 8 переможців І (міського) та 7 переможців ІІ (обласного) етапів, 2 учні стали призерами  ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології (ІІ місце), 2 призери ІІ (обласного) етапів, 1 призера (Устьянцева Валентина) ІІІ (Всеукраїнського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Нагаєва Л. М. є укладачем двох авторських програм: «Практична психологія» та «Основи медичних знань», що свідчить про її здатність оновлювати зміст освіти, науковий світогляд та практичний підхід до організації навчально-виховного процесу. Програма для учнів 8 класу «Основи медичних знань» отримала гриф Міністерства освіти і науки України.