Потильчак Світлана Йосипівна

IMG 4998фЗа ради майбутнього

Ця красива талановита жінка народилася в невеличкому мальовничому селі Щеніїв Черняхівського району Житомирської області. Закінчивши школу із золотою медаллю, вона повністю присвятила себе своєму захопленню – її Величності історії, ставши студенткою історичного факультету Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького.

Людина народжується вдруге, коли обирає професію. Часто вибір життєвої стежини стає доленосним. Молодий педагог прекрасно розуміла, що саме на вчителя історії покладається велика відповідальність за долю молодих громадян країни, формування їх світоглядних позицій і переконань.
До Першої Білоцерківської гімназії Світлана Йосипівна прийшла працювати вчителем історії і правознавства у вересні 2000 року, маючи вже десятирічний досвід педагогічної роботи, й одразу привернула увагу своїх вихованців творчою вдачею, високим професіоналізмом, умінням запалити в дитячих душах невгасимий вогник пізнання. Для кожного гімназиста учитель створює ситуацію успіху, у кожному бачить неординарну особистість. Світлана Йосипівна переконана в тому,що справжній педагог повинен працювати на майбутнє, тільки в успішного вчителя виростуть успішні громадяни держави.
Досвідчена і творча, толерантна і вимоглива, усміхнено-зосереджена і щира Світлана Йосипівна Потильчак – улюблена вчителька вже кількох поколінь гімназистів, справжній професіонал, талановитий педагог, вдумливий і мудрий порадник як для своїх вихованців, так і для колег.
Світлана Йосипівна переконана, щоб бути справжнім учителем, потрібно любити тих, кого навчаєш, і те, чому навчаєш. Упродовж багатьох років педагог успішно працює з талановитою і творчою учнівською молоддю, здійснює керівництво науковими роботами з історії в рамках Малої академії наук України. Учитель прагне запалити іскорку жаги до пізнання історичних явищ і процесів у кожній дитині, уміє розпізнати справжні інтереси й здібності дитини, підтримати і вдало скеровувати її особистісний розвиток.
За час своєї педагогічної діяльності в гімназії вчителем підготовлено 14 переможців і призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН (секції: «Історія України», « Історичне краєзнавство»), багатьох переможців і призерів ІІ, III, IV етапів Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства, що є результатом наполегливої, кропіткої праці над собою і над тим, чим займається педагог. 2012-го року учениця Світлани Йосипівни Росоха Крістіна виборола срібну медаль Першої Міжнародної олімпіади з історії.
У своїй роботі з юними дослідниками педагог робить наголос на тематиці історичного краєзнавства. Невипадково ще у 2008 р. вона підготувала та видала краєзнавчий бібліографічний довідник «Білоцерківщина в історико-краєзнавчих дослідженнях», де автор зібрала й систематизувала краєзнавчу літературу, публікації в місцевій періодиці з історії Білої Церкви та регіону Середнього Поросся.
Своєрідним підсумком роботи вчителя з обдарованою учнівською молоддю є розроблення нею програми спеціального курсу для учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів «Основи науково-дослідницької роботи з історії», що була визнана кращою ( I місце) за результатами обласного конкурсу програм для факультативної й гурткової роботи в середніх загальноосвітніх навчальних закладах. На її основі Світланою Йосипівною підготовлено посібник-практикум для вчителів і учнів «Дослідницька робота з історії в школі» (Біла Церква, 2013 р.).
Потильчак C.Й. також автор навчально-методичного посібника для вчителів, методистів і студентів педагогічних вишів «Вступ до історії. Розробки уроків. 5 клас», що вийшов друком у видавництві «Шкільний світ» 2013 року.
За значні успіхи в роботі Світлана Йосипівна нагороджена відзнаками Головного управління освіти й науки Київської обласної державної адміністрації, Президії Малої академії наук України. Вона відмінник освіти України, лауреат Київської обласної премії за заслуги в галузі освіти 2013 року, кавалер «Ордена Кліо». 1 грудня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка Світлані Йосипівні Потильчак присвоєно почесне звання «Заслужений учитель України». Проте талановитий і творчий педагог навіть не думає зупинятися на досягнутому. Вона й далі працює творчо і наполегливо, відкриваючи для своєї рідної України її велике і славне майбутнє – дитячі таланти.
«Учителю!..» – так зверталися учні до Христа. А сьогодні Учителем називають того, хто несе до дітей свої знання та часточку душі, як робить це протягом багатьох років Світлана Йосипівна Потильчак.