Серба Надія Вікторівна

Педагогічне кредо:
До всього треба дотику душі –
Корінням – в землю, крилами у небо,
Де вічний пошук, там нема межі,
Там вічний рух – життя потреба
О.Печора

Серба Надія Вікторівна, вчитель хімії та природознавства Богуславської спеціалізованої школи №1, вища категорія, педагогічне звання − «Старший вчитель».
Нагороджена Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України (1999р.), Почесною Грамотою Київської обласної ради (2011 р.), Почесним дипломом «Інноватикав освіті України» (2010 р.), Грамотами та подяками Управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та відділу освіти Богуславської районної державної адміністрації за підготовку призерів ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів − членів МАН України (2005,2007, 2008, 2009, 2010, 2013, 2014, 2015 рр.).
Навчально-виховну роботу вчитель спрямовує на розвиток розумових здібностей учнів, виховання у них екологічної культури, розуміння необхідності її відносин з природою, стимулювання бажання берегти, примножувати та не забруднювати красу навколишньої природи, виявлення екологічних проблем, формування у дітей мотивації до їх вирішення, набуття учнями практичних вмінь та навичок, які дозволяють брати посильну участь у заходах захисту природи.
Значну увагу Надія Вікторівна приділяє науково-дослідницькій роботі, залучає учнів до проектної діяльності, роботи в МАН, де її вихованці щороку показують високу результативність. Так, із 9 дослідницьких робіт поданих для захисту в МАН, 7 робіт отримали високу оцінку на обласному етапі (ІІ, ІІІ місця), а робота «Дослідження гідрохімічного режиму річки Рось в межах міста Богуслава», яку представляла учениця 10 класу Марія Лисенко, на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук зайняла ІІІ місце. Екологічний проект, керівником якого була Надія Вікторівна, визнано переможцем у Всеукраїнському форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (ІІ місце).
Ось уже декілька років вихованці Серби Н.В. беруть участь у гідрологічних та гідрохімічних дослідженнях водного басейну річки Рось, вивчають стан прибережних смуг річки. Досвід застосування хіміко-аналітичних методів дослідження учні отримують працюючи у хімічній лабораторії Богуславського гідрохімічного стаціонару.
Така робота сприяє розвитку творчої активності учнів, прищеплює дбайливе ставлення до природи, підвищує рівень екологічної культури та особистої відповідальності за стан довкілля рідного краю.