Гарбар Лариса Володимирівна

5Якщо виволодієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.
Т. Фулпер

Гарбар Лариса Володимирівна народилася 8 грудня 1967 року в місті Тетієві Київської області. «Захворювання» школою розпочалося ще в дитинстві, коли пішла до першого класу. Спочатку мріяла стати вчителем початкових класів, потім літератури (дуже багато читала, захоплювалася поезією). Та коли в її житті з'явилась географія – все почалося по-новому. Почесне місце на стіні кімнати зайняла географічна карта світу, настільною стала книга «По материках і країнах». Походи, участь у туристичних змаганнях, захопливі розповіді улюбленого учителя географії Павлюченко Любові Михайлівни, яка вчила бачити у звичайному незвичайне, постійна мрія про далекі подорожі привели до розуміння, що педагогіка і географія – це її доля. Отож після закінчення в 1985 році Тетіївської середньої школи № 2 Лариса вступила на природничо-географічний факультет Київського педагогічного інституту. Роки навчання в інституті пролетіли непомітно: з великою цікавістю вчилася, долучалася до наукової діяльності. І ось знову рідна школа! Тільки увійшла в неї вже в якості вчителя географії та біології, де і працює 25 років.
Основним завданням школи, вважає Лариса Володимирівна, є сприяння становленню особистості учня. Учитель хоче бачити своїх вихованців справедливими, творчими, відповідальними, комунікабельними, здатними до вдосконалення.
Прагнення пізнати світ, його природу завжди вели Ларису Володимирівну дорогами рідного краю. Разом з учнями, членами туристичного гуртка вона пройшла не один кілометр стежок і доріг. Лариса Володимирівна переконана, що пізнання природи має бути пов’язане з вивченням її законів не тільки за підручниками й книжками, а в першу чергу під час спостережень на практиці – в лісі і в полі, в горах і на рівнинах, на річках і озерах. Тому тематика науково-дослідницьких робіт її учнів базується на місцевому матеріалі і пов’язана з кліматичними умовами території, зокрема багаторічними змінами температури, особливостями вітрового режиму Тетіївщини, морфометричними, гідрологічними характеристиками головної водної артерії району - річки Роськи, її екологічними проблемами.
Величезне творче задоволення отримує Лариса Володимирівна від співпраці зі своїми вихованцями. Серед них багато наполегливих, талановитих, з оригінальними думками, яскравих учнів. Вони є призерами та переможцями ІV та ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, ІІІ та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
За професійні досягнення у педагогічній діяльності з обдарованою молоддю Лариса Володимирівна Гарбар була неодноразово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Київської обласної адміністрації, Тетіївської районної державної адміністрації. Вона є лауреатом обласного етапу конкурсу «Вчитель року 2010» у номінації «Географія». Але найвищою нагородою для Лариси Володимирівни є її вдячні учні, які через все життя проносять любов до Землі і її природи.