Засідання обласної літературної студії «Паростки» на славній Яготинщині

DSCN4238Понад 120 юних літераторів, учнів-членів наукового відділення Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» стали учасниками засідання обласної літературної студії «Паростки», яке відбулося 8 листопада 2017 року у Яготинській загальноосвітній школі I –III ступенів №1.

Вже стало доброю традицією проводити виїзні засідання обласної літературної студії «Паростки» Малої академії наук учнівської молоді в різних регіонах області. І цього разу жовтава осінь покликала на поетичне віче шанувальників. Слова віщого, місцевих поетів, художників та піснярів, талановитих дітей області, їх творчих наставників, учителів української мови та літератури якраз на славній Яготинщині.
DSCN4175
У роботі літературної студії взяли участь: Завіщана Любов Григорівна, керівник обласної літературної студії «Паростки», методист Київського обласного позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді», Степанченко Мирослава Тимофіївна, начальник відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації, Остапенко Наталія Олександрівна, завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти, Саса Анатолій Володимирович, керуючий справами Яготинської районної ради, поет, гуморист, громадський діяч, Василенко Людмила Петрівна, директор Яготинської централізованої бібліотечної системи, Лугіна Валентина Іванівна, директор Яготинського будинку дитячої та юнацької творчості, Шльончик Віра Михайлівна, директор школи.
DSCN4194
На свято Поезії прибули найактивніші учасники шкільних та районних літературних студій м. Переяслава- Хмельницького, Переяслав- Хмельницького  та Згурівського районів, разом із  керівниками гуртків. Незабутньою стала зустріч юних літераторів у стінах школи,  яка гостинно презентувала виставку «Окрилені творчістю», картинну галерею місцевих художників,  шкільний музей історії школи.
DSCN4219
Під час проведення засідання літературної студії присутні мали можливість почути живе слово місцевих поетів, торкнутися краси Слова і музики, почути авторські пісні у виконанні самобутніх співаків. Всіх полонив прекрасний голос, непересічний талант поетеси, авторки відомих пісень про рідний Яготин Людмили Володимирівни Климовської. Разом із своїм ансамблем «Оберіг, яким вже багато років опікується талановита співачка, вони подарували вдячним глядачам неповторні хвилини зустрічі із Поезією, музикою і співом.
DSCN4220
Учасники літературної студії познайомилися з творчістю місцевих поетів, зокрема, з Купрієм Олександром Петровичем, Сасою Анатолієм Володимировичем, Зеленською Ларисою Іванівною, Пінчуком Василем Леонтійовичем, Фесаном Віктором Миколайовичем. Пізнавальними були презентації творчих доробків поетів Яготинщини, які озвучували справжні читці-декламатори, учні Яготинської загальноосвітньої школи I –III ступенів №2: Митько Вікторія та Ворковенко Вікторія.
DSCN4162
Ще довго у затишній актовій залі не стихали дитячі та дорослі голоси, обмінювалися враженнями, думками, брали напам’ять автографи, фотографувалися… І Слово, скупане в любові і вірі вже знаходило своїх шанувальників. Хай проросте воно добірним і щедрим зерном, зерном правди і шани, краси і сили величі українського духу.
DSCN4238