Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства

Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства 2З 3 по 10 липня 2017 року в Ужгороді відбулася Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства Малої академії наук України. Організаторами школи є Національний центр «Мала академія наук України» і Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, на базі якого функціонує Закарпатська Мала академія наук учнівської молоді. Цього року учасниками школи стали 20 учнів з 11 областей України – фіналістів відділення Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Київську область представили: Градова Діана, учениця 10 класу Рокитнянського районного ліцею (II місце у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, секція «Фольклористика») та Коломієць Юлія, учениця 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 (учасниця III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, секція «Мистецтвознавство»).
Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства 4
У програму школи увійшли лекції мистецтвознавців про закарпатське живописне та декоративно-ужиткове мистецтво, практичні заняття та майстер-класи з живописів гохуа, граттаж, учні вчились мистецтву складання паперу орігамі, а на заняттях з гончарства слухачі школи ліпили мандалу – сакральний символ, оберіг у вигляді малюнка, що складається переважно з кіл, або ж ряду геометричних форм, які вписані в коло.
Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства 3
Ознайомили учасників школи і з хореографією та піснями Закарпаття, при цьому школярі не пасивно спостерігали, а самі танцювали і співали. Насиченою була і екскурсійна програма – учні відвідали художній музей імені Йосипа Бокшая, помилувалися унікальними замками, якими так славиться Закарпаття: Ужгородським, Мукачівським замком (Паланок), Чинадіївським замком, відомим як «Сент-Міклош», та Палацом Шенборнів.
Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства 1
Літня школа мистецтвознавства стала для вихованців Малої академії наук України чудовою можливістю доторкнутися до мистецтва, відкрила перед учнями яскраві горизонти, залишила для них незабутні враження та допомогла творчо реалізуватися.