Міжнародна наукова школа з біології у Польщі

Міжнародна наукова школа з біології у Польщі 5З 10 по 15 липня 2017 року Національним центром «Мала академія наук учнівської молоді» було проведено Міжнародну школу з біології на базі Центру інноваційної Центру інноваційної біологічної освіти у Польщі – BioCentrum Edukacji Naukowej (м. Варшава, Республіка Польща). Школа об’єднала молодих науковців з різних областей України задля цікавої роботи у біологічній галузі. Метою міжнародної школи стала популяризація серед молоді останніх досягнень у галузі біології, поширення і поглиблення знань з даної дисципліни, знайомство з іншою державою, її культурою, побутом, народним традиціями.

Київську область представляла учениця 10 класу Рокитнянського районного ліцею Петриняк Анна (III місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, секція «Психологія»). Заняття у науковій школі проводив Яцек Патрин – науковий керівник  BioCEN. Спеціалізовані лабораторії, фахівці з унікальним досвідом, цікаві практичні заняття дозволили учням поринути у захоплюючий, досі незнаний світ біологічних процесів.
Міжнародна наукова школа з біології у Польщі 6
За час навчання, школярі, крім теоретичних занять, відвідали 4 практикуми: «Вивчай свою ДНК», «Слідами білків», «Взаємодія – внутрішнє життя клітини», «Ферменти у дії». Учні вперше у житті отримали можливість потрапити до спеціалізованої лабораторії, послухати передових фахівців, попрацювати на новітньому обладнанні, і все це - унікальна нагода познайомитись з наукою європейського рівня. Викладачі BioCEN не лише демонстрували досліди, а й обговорювали, детально пояснювали, навчали, як можна проводити елементарні досліди у домашніх умовах.
Міжнародна наукова школа з біології у Польщі 8
Окрім наукової роботи, у вільний від навчання час учасникам була надана незабутня можливість відвідати старе місто – найстаріший історичний район Варшави, де зосереджена більшість історичних пам'яток польської столиці. У межах старого міста знаходяться Королівський замок та Ринок старого міста. Навколишні вулиці багаті на середньовічну архітектуру, саме місто оточене стінами з величним Варшавським барбаканом, на його території є декілька цікавих храмів, головний з яких - готична катедра Святого Іоанна Хрестителя.
Міжнародна наукова школа з біології у Польщі 11
Також юні дослідники відвідали Центр науки Коперника у Варшаві (пол. Centrum Nauki Kopernik), метою якого є популяризація наукових комунікацій. Учасники школи дізналися про закони природи через експерименти на інтерактивних виставках. Юні біологи мали змогу  заглибитись у дослідницько-експериментальну роботу, відкривши нові горизонти у біологічному світі, навчитися працювати з сучасним обладнанням, поглибити знання у представлених галузях, знайти нові знайомства не лише в Україні, а й за кордоном.