У гостях в Максима Рильського…

DSC 096419Останній день січня запросив талановиту молодь Київщини, учнів - членів МАН України на профільну наукову школу у Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. Понад 80 юних дослідників наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Київського обласного територіального відділення МАН приїхали на зустріч зі словом, музикою, народною творчістю, фольклорними самодіяльними народними ансамблями.

Уже з перших кроків перебування в науковій установі усі присутні відчули незримий дух мудрого керівника, наставника, талановитого письменника та фольклориста Максима Тадейовича Рильського, адже дітей Київщини вітали саме в тому залі, в якому ще у 1964 році звучало слово натхненного митця. Заняття профільної наукової школи з теми «Актуальні проблеми наукових досліджень у галузі літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства» розпочалися із презентації Інституту, яку продемонструвала Стішова Наталія Сергіївна, заступник директора, кандидат історичних наук. Учасники профільної школи мали можливість почути про історію створення закладу, познайомитися з провідними вченими, побачити неперевершені академічні видання  енциклопедій з різних галузей культури та літератури, музики та мистецтвознавства.
DSC 091319
Запам’ятається надовго юним дослідникам проведений майстер-клас із вивчення народних танців. Прямо в ошатному залі зазвучала народна жива музика, виконана народними умільцями на старовинних народних інструментах. Всі танцювали запальні народні танці «Очерет» та «Гречаники». Продовженням школи став мотиваційно-навчальний практикум «Актуальні напрями та сучасні технології наукових досліджень у галузі фольклористики та мистецтвознавства». З школярами працювали досвідчені науковці в різних відділеннях. Знайомство з екранно-сценічним мистецтвом та культурологією розпочалося з цінних наукових та практичних порад Немкович Олени Миколаївни, завідувача відділу, доктора мистецтвознавства та Волошенюк Оксани Валеріївни, молодшого наукового співробітника.
DSC 091419
Бажаючі мали змогу попрацювати у відділі українського та зарубіжного фольклору. Тут на них чекали відомі вчені-фольклористи: Вахніна Лариса Костянтинівна, завідувач відділу, кандидат філологічних наук; Мушкетик Леся Георгіївна, провідний науковий співробітник, доктор філологічних наук;  Ханюк Леся Михайлівна, молодший науковий співробітник, кандидат філологічних наук. З юними дослідниками в галузі образотворчого  та декоративно-прикладного мистецтва працювали Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна, завідувач відділу, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка; Забашта Ростислав Васильович, науковий співробітник; Скляренко Галина Яківна, старший науковий співробітник, кандидат мистецтвознавства.
DSC 096219
Шанувальники народної музики мали чудову можливість почути народну музику на найпростіших народних інструментах, пограти самому та дізнатися про історію того чи іншого інструмента. Це все демонстрували справжні фахівці своєї справи: Калениченко Анатолій Павлович, кандидат мистецтвознавства та Хай Михайло Йосипович, доктор мистецтвознавства, професор. На заняттях у відділі українського етнологічного центру юні дослідники знайомилися з етнологією української культури, працювали у творчих групах, шукали, знаходили і раділи першим успіхам, завдячуючи Босій Любові Григорівні, старшому науковому співробітн6ику, кандидату історичних наук.
DSC 097219
Ще довго не стихали дитячі голоси в стінах закладу, ділилися враженнями, отриманими знаннями і навіть візитівками провідних вчених. Хтось демонстрував свій виріб – щойно виготовлену витинанку, хтось отриманий приз на бліц-турнірі, а в когось уже назріли нові теми майбутньої наукової роботи.
DSC 094219

То ж хай щастить на відкриття і дослідження!