Залучаємо юних дослідників до пошуків відновлюваних джерел енергії

1 Копия Сертифiкат отримуe Яричук Анжела28 вересня 2018 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбулась ХІХ Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті», присвячена 120-річчю КПІ ім. Ігоря Сікорського та 100-річчю Факультету електроенерготехніки та автоматики. Захід організовано Інститутом відновлюваної енергетики НАН України, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та НЦ «Мала академія наук України».

У конференції взяли участь представники України та Польщі. Київщину представляла команда з 9 учнів – членів наукових відділень фізики і астрономії та технічних наук навчальних закладів Згурівського, Миронівського, Переяслав-Хмельницького районів та міста Василькова.
З вітальним словом до юних науковців молодіжної секції конференції звернувся Кудря О.С., директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, завідувач відділу вітроенергетики, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, професор. Він наголосив на важливості пошуків нових відновлювальних джерел енергії та, зокрема, досліджень юних науковців у цій галузі.

наша делегацiя на пленарних засiданнях
Голова Правління ГС «Українська воднева рада» Олександр Олександрович Рєпкін цікаво розповів про перспективи розвитку водневої енергетики у світі та в Україні, побажав нових звершень, результативної роботи з обміну досвідом, налагодження ефективної співпраці, а також впровадження в життя наукових ідей, творчих задумів та здобутків, і висловив надію, що майбутнє нації в надійних руках.
Виступи учасників молодіжної секції конференції були присвячені вирішенню проблем та перспектив ефективного використання енергії відновлюваних джерел, а також реалізації заходів для енергоефективності та енергозбереження в Україні, що набули особливого значення після приєднання її до Європейського Енергетичного Співтовариства у 2010 році.

42727607 327910557970312 8515263549017161728 n
За напрямом «Енергоефективність» Київщину представляли Яричук Анжела, Петренко Михайло, учні Великокаратульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Переяслав-Хмельницького району; Хорошко Ігор, учень Жуківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівського району; Черевата Анна, учениця Комунального закладу «Миронівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3» Миронівської районної ради. Дослідження в галузі використання енергії біомаси представили Надід Юрій, Порало Ростислав, учні Великокаратульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Переяслав-Хмельницького району. Використання енергії сонця в Україні дослідили Клименко Валерія, Прокопенко Богдан, учні Васильківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6. Перспективу використання енергії припливних електростанцій представлено у виступі Доброгорського Олександра, учня Великокаратульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Переяслав-Хмельницького району.
Виступи юних дослідників зацікавили викладацький склад університету та журі конференції й отримали схвальні відгуки її організаторів. Учні повернулися з відчуттям задоволення від своєї праці та сповнені нових ідей, оптимізму щодо впровадження ідей у життя. Найбільш вдалі проекти організатори конференції обіцяли вже найближчим часом реалізувати.
Пещеріна Тетяна, заступник директора з навчально-виховної роботи Національного центру «Мала академія наук України» побажала учасникам подальших професійних успіхів на шляху вирішення поставлених задач.
Для учасників конференції було організовано відвідування політехнічного музею та екскурсію до факультетів та лабораторій університету.

Сертифiкат отримуe Яричук Анжела
За результатами конференції юні дослідники отримали сертифікати, їхні наукові керівники – подяки. Тези доповідей учасників ввійшли до збірника тез наукової конференції, який отримав кожен учасник.