У центрі уваги – формування наукової еліти

DSC 071625-26 вересня на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася V ювілейна міжнародна науково-практична конференція «Наукова еліта у розвитку держав».

Учасниками конференції стали представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної академії педагогічних наук України, міністерств, відомств, вчені і практики України та зарубіжних держав, працівники органів управління освітою, закладів освіти, наукових установ, громадськості. Зарубіжна делегація була представлена науковцями і педагогами з республік Польща, Болгарія та Казахстан.

DSC 0643

Питання елітарної освіти, ролі наукової еліти в розвитку держав, місії позашкільної освіти в Новій українській школі у своїх виступах окреслили Григорій Торбін, проректор з наукової роботи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України; Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України; Віктор Бар'яхтар, Герой України, академік НАН України; Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України; Олена Биковська, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, ректор інституту екології економіки і права.

DSC 0652

DSC 0666

На пленарному та секційних засіданнях, під час стендових презентацій обговорювались питання розвитку освіти і науки, розширення міжнародного партнерства. Знаковою подією стала презентація аудиторії конференції документу «Стратегія розвитку позашкільної освіти», в якому визначено основні вектори розвитку позашкільної освіти в Україні.

DSC 0683
На засіданні секції «Наукова еліта і Мала академія наук» делегацією Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» під керівництвом директора закладу Світлани Минзар презентовано модель проектування сучасного освітнього простору Київського обласного територіального відділення МАН та дорожню карту реалізації STEM-проекту «Профільна наукова школа», проекту «Відкриваємо світ науки разом» та WEB-проекту «Віртуальна наукова школа».

иваят

DSC 0705