Юні науковці досліджують події Української революції 1917-1921 років

100 років заснування Центральної ради 3Протягом березня 2017 року з учнями-членами  наукових товариств та вихованцями дослідницько-експериментальних гуртків проведено низку тематичних заходів, приурочених подіям Української революції 1917-1921 років. 3 березня було проведено екскурсію до музею Української революції 1917-1921 років, що знаходиться в будівлі Київського міського Будинку Вчителя (колишнього Педагогічного музею), адже саме у стінах цього будинку перебувала Українська Центральна Рада.

Юні науковці з цікавістю знайомились з тематичними виставками архівних документів, речових пам’яток і фотоматеріалів, збірками енциклопедичних, довідкових та інших видань, присвячених 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років. Значний  інтерес у МАНівців викликала  центральна  експозиція  музею — ІV Універсал Центральної Ради, яким проголошено повну державну самостійність УНР 22 січня 1918 року. Багато ідей для майбутніх наукових досліджень винесли учні, знайомлячись   з історичними  документами початку ХХ століття, доби УНР, ЗУНР, Української Держави, Директорії УНР, Першого та Другого зимового походів УНР.

13 березня  2017 року відбувся круглий стіл  «Визначні події історії України: 100 років заснування Центральної ради» на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Києво-Святошинського району. Модераторами заходу стали  Олена Леонідівна Фоміна, методист Малої академії наук учнівської молоді учнівської молоді, та Наталія Миколаївна Юстименко, керівник дослідницько-експериментального гуртка МАН. Вихованці гуртка «Юний дослідник» Катерина Приходько, Світлана Музика та Ярослав Сажок презентували цікаві доповіді «Передумови Української революції 1917-1921 років та створення Центральної Ради». Про ухвалу І, ІІ, ІІІ та  ІV Універсалів УЦР у своїх виступах розповіли Марія Куропій та Аліна Дідух. Лейтмотивом всіх заходів стала ухвала ІV Універсалу: «Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу».