До 150 річниці від Дня народження Михайла Грушевського

SAM 4606У кожного народу є свої історичні постаті першої величини. До таких велетнів української національної культури, політичної думки і дії останніх двох століть належить Михайло Грушевський. 29 вересня 2016 року Україна відзначає 150-ту річницю від Дня народження Михайла Сергійовича Грушевського, видатного історика, науковця, політичного та громадського діяча.

В рамках святкування 150-ї річниці від Дня народження Михайла Грушевського 19 жовтня 2016 року для членів історичного гуртка «Юний дослідник» було організовано екскурсію в музей Михайла Грушевського на базі Лісниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка носить ім’я Михайла Грушевського.
SAM 4557
Історія села Лісники Києво-Святошинського району тісно пов’язана з родиною Михайла Грушевського. За висловом Михайла Сергійовича, його дід Федір Грушевський «так і заглох на убогій парафії в Лісниках». Саме Федір Васильович наприкінці 1830 року відкрив школу, де змогли вчитися діти лісниківських селян. До цього часу школи в Лісниках не було, лише окремі «діти ходили в науку до місцевого дячка». Разом із сільською дітворою тут вчилися діти Федора Васильовича, зокрема Сергій, батько Михайла Грушевського. Школа, яку відкрив Ф.В.Грушевський, стояла до Другої світової війни. Однак, після війни було зруйновано і церкву, і надгробок Федору Грушевському, який у свій час встановлював своєму дідові сам Михайло. Про що свідчать історичні джерела. Проте не можна стерти з пам’яті людської історію свого краю, історію свого села. Тож, в 2001 році завдяки місцевим краєзнавцям, науковим співробітникам музею Михайла Грушевського міста Києва та органів місцевої влади на центральній площі села Лісники, біля школи, було відновлено надгробок Федору Грушевському. З цього часу учнівський та педагогічний колектив школи почали тісно співпрацювати з науковцями історико-меморіального музею Михайла Грушевського міста Києва. Хочеться зазначити, що Лісниківська школа єдина в Київській області, яка носить ім?я видатного діяча, має музей та на території якої встановлено пам’ятник Михайлу Грушевському.
SAM 4562
В стінах Лісниківської школи відкрито музей Михайла Грушевського, де педагоги школи та учні-екскурсоводи поділилися знаннями про історію своєї школи з гуртківцями МАН.