До Дня Захисника Вітчизни: Блокпост пам’яті

SAM 442812 жовтня 2016 року вихованці Малої академії наук учнівської молоді Київської області відвідали пересувну виставку архівних документів «Блокпост пам’яті». Виставка присвячена героям, які відстоювали цілісність і незалежність України під час антитерористичної операції. Автор виставки – голова міжнародної пошукової організації «Цитадель» Павло Нетьосов. Виставка проходила в Києво-Святошинському районному будинку культури, що знаходиться в селі Новосілки.

Всі експонати виставки було зібрано пошуковою групою Національного воєнно-історичного музею України під керівництвом нашого земляка Нетьосова Павла Олександровича – голови правління військового клубу «Цитадель», який займається пошуками загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни та у неоголошеній гібридній війні на території Донецької та Луганської областей. На виставці представлені речі, які належали загиблим воїнам АТО. Цікаво те, що ці експонати вміщено у ящики зеленого кольору, в яких до недавнього часу знаходилися боєприпаси: патрони, гранати та запали. Ящики оздоблені тематичними картинами, які відображають події в реальному часі.

Виставка складається з двох частин. У першій – артефакти, привезені безпосередньо з полів боїв та населених пунктів, де проходили жорстокі кровопролитні бої - Саур-Могили, Іловайська, Старобешевого, Новокатеринівки, Дебальцевого… Друга частина виставки – це особисті речі загиблих українських воїнів, які надані родичами: Ігоря Броневіцького, Євгенія Тельнова, Володимира Кравчука, Романа Набєгова, доброволець, Андрія Шанського, Петра Лавриненка та інших воїнів.
SAM 4406
Учні щільно оточили Павла Нетьосова, який із захопленням розповідає про кожен експонат виставки, про кожного героя, який поклав життя, захищаючи нашу Україну. Павло знайомить учнів із експозицією «Від Майдану до Іловайська»: "У кожного загиблого у кишені завжди була ікона. Ікони були недорогі, але кожен вибирав собі по душі: хтось свого янгола-охоронця, а хтось образок святого. Адже людині недостатньо металевої броні, потрібна Віра і Надія, що тебе омине лихо та смерть. Всі ці ікони були зібрані на полі бою…"

Ось експозиція, присвячена Вадиму Наумову, бійцю Національної гвардії, який зовсім не роздумуючи, рішуче став на захист рідної землі в скрутну хвилину і загинув під Іловайськом: "Вадим побачив, що по дорозі йде колона автобусів з табличками «Діти». Колона зупинилася біля річки Кальміус перед мостом і з автобусів повиходили озброєні люди. То були сепаратисти, вони відкрили вогонь по наших військових. Вадим, перебуваючи на висоті, прийняв бій на себе і цим дав можливість хлопцям відійти. Хлопця оточили і закидали гранатами. Ось так він загинув…"
SAM 4426
Не залишила нікого байдужим розповідь про Андрія Шанського та Петра Лавриненка: "Андрій Шанський служив у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України міжнародних поліцейських сил Місії ООН у справах Автономного краю Косово, досконало володів англійською мовою, мав чималий службовий досвід і чудові кар’єрні перспективи. Проте загинув Андрій, захищаючи рідну землю поблизу Іловайська… Петро Лавриненко присвятив військовій службі понад 17 років. За свідченнями однополчан, у мить смертельної небезпеки капітан Лавриненко виявив справжню мужність, рішучість, і вміло керував діями підлеглих, аж поки куля ворожого снайпера не обірвала його життя…"

Ще багато історій, сповнених патріотизму та героїзму наших хлопців, розповів сьогодні Павло Нетьосов учням. Методист Малої академії наук учнівської молоді О.Л.Фоміна відзначила важливість проведення виставки «Блокпост пам’яті» для виховання духовності, моральності, шанобливого ставлення до загиблих героїв, які віддали життя за незалежність України.