Шевченківські читання «Іду з дитинства до Тараса»

12494848 1745703219050233 7360903456670832429 n23 березня 2016 року до Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка завітали учні з Київщини. Творчо обдаровані учні 6-11 класів та педагоги з Кагарлицького, Яготинського, Броварського, Обухівського, Бородянського, Києво-Святошинського, Васильківського, Вишгородського районів та міст: Березань, Бровари, Васильків, Біла Церква та м. Переяслав-Хмельницький завітали для участі у Шевченківських читаннях «Іду з дитинства до Тараса», які відбулись у рамках Шевченківського березня. Захід організовано з метою вшанування Великого Кобзаря, розвитку у молодого покоління творчого мислення і образного бачення світу, формування національно-патріотичної свідомості учнівської молоді.
Захід розпочала завідувач відділом обслуговування учнів 5-10 класів Саломе Самвелівна Енгибарян. З вітальним словом виступив відомий письменник та перекладач Вадим Петрович Скомаровський, уродженець села Балико-Щучинка Кагарлицького району. Твори В.П.Скомаровського перекладено російською, білоруською, молдавською, казахською, киргизькою, туркменською, башкирською мовами. Вони видані у Болгарії, Польщі, Чехії, Канаді. У своїй творчості він часто звертається до образу Великого Кобзаря: «На Тарасовій горі», «Тарасова криниця» - вірші, присвячені Тарасові Шевченку, поема «Тарасові птиці». Поет розповів дітям про найбільш яскраві, натхненні сторінки своєї творчості та зачитав поезії, присвячені Шевченку.

Творчо обдаровані діти представляли власні твори, присвячені Тарасу Шевченку: вірші, оповідання, твори-есе, твори-роздуми, пісні та малюнки. Частина учнів підготувала літературно-музичні композиції, присвячені великому поету. Нікого не залишила байдужим літературно-музична композиція у виконанні учнів Стрітівської загальноосвітньої школи Кагарлицького району. З вуст дітей лунали слова національної гордості за Великого Кобзаря.

Друга частина заходу була присвячена художньому читанню творів самого Кобзаря. З вуст учнів з великим захопленням та артистичним виконанням пролунали такі відомі твори, як «Русалка», «Катерина», «Княжна», «Наймичка», «Сон», «Тополя», «Утоплена», «Хустина», «Розрита могила» та інші.

Тетяна Василівна Петровська, директор Малої академії наук учнівської молоді розповіла про щорічне Міжнародне Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій» та підкреслила, що творчість духовного світоча нашого народу – Тараса Шевченка актуальна й невичерпна. Методист Малої академії наук учнівської молоді Олена Леонідівна Фоміна відмітила, що Шевченківські літературні читання – це унікальна можливість для учнівської молоді ще раз звернутись до Великого Кобзаря, відчути могутню силу нашого народу.