Звичаї та обряди Новорічно-різдвяного циклу свят в Україні

SAM 573620 січня 2017 року для гуртківців МАН та учнів 8-10 класів за сприянням Малої академії наук учнівської молоді відбувся лекторій «Звичаї та обряди Новорічно-різдвяного циклу свят в Україні». Лекторій провела Громова Олена Петрівна, начальник науково-дослідного відділу «Карпати» Національного музею народної архітектури та побуту України. Лекторій відбувся на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Києво-Святошинського району. Метою лекторію було ознайомити дітей з традиціями та обрядами святкування Різдва Христового різних регіонів України.

Олена Петрівна розповіла про хронологію святкування свят Новорічно-різдвяного циклу, починаючи від Катерини та закінчуючи Водохрещам. Однак найбільшу увагу лектор приділила особливостям святкування Різдва в різних куточках України. Свято Різдва Христового є одним з головних християнських свят на честь народження Ісуса Христа від Діви Марії. За григоріанським календарем святкується 7 січня. Це велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом. У свято Різдва Христового православні вітають один одного словами: "Христос народився!", відповідаючи на них - "Славімо Його!". Під час лекції діти довідались про особливості святкування Різдва в різних регіонах України.
SAM 5794
Після лекції діти розповіли колядки та проспівали щедрівки, якими вони вітали своїх рідних та знайомих під час свят та пограли в народні ігри. Адже обряди колядування, щедрування та засівання споконвіку існував у нашому народі, як гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров'я, многих літ і всяких статків у хаті, закликали добрий урожай у наступному році, здоров’я всім членам родини. Колядки та щедрівки - це архітвори українського народу, і самобутність їх у тому, що в них гармонійно поєднується давнє і нове, загальнолюдське і національне, релігійне і світське.
SAM 5799
Методист Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді  Фоміна Олена Леонідівна відзначила  велику зацікавленість дітей до вивчення народних традиції рідного краю.