Михайло Грушевський – обличчя нації

2Українське державотворення та наука розпочалися з нього. Саме Михайло Сергійович Грушевський вписав українців в історію, за його пропозицією гербом УНР було затверджено тризуб, а з-під пера видатного українського діяча вийшло близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії та фольклору.

9 листопада у Бориспільському НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ст. ЗОШ І-ІІІ ст.» ім. Костянтина Могилка відбулася наукова конференція «Михайло Грушевський – обличчя нації», присвячена 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського. Захід організований вихованцями гуртка Малої академії наук учнівської молоді «Юний дослідник» та  керівником гуртка Томенко Ларисою Олексіївною. Мета заходу: привернення уваги учнівської молоді до постаті Михайла Грушевського, осмислення та усвідомлення його ролі і місця у процесі самовизначення українців, формування почуття патріотизму і духовності, національної свідомості. На конференції були присутні: журналіст, член Національної спілки краєзнавців України, дослідник історії України від минулого до сьогодення Зиль Андрій Степанович, учитель історії Київської загальноосвітньої школи № 218 Пінчук Вікторія Олексіївна, методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Бурчак Ольга Анатоліївна, викладачі та учні закладу.
Наукова конференція розпочалася з виступів юних дослідників гуртка Морозюк Марії, Луців Анастасії, Мазур Єлизавети, Зінчук Єлизавети та Зеленко Єлизавети  про дитячі та юнацьки роки Михайла Грушевського. Велика увага приділялась науковій та політичній діяльності Михайла Грушевського (Демидовська Вікторія та Шокола Юлія). Як про організатора української науки, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника поділився своїми дослідженнями запрошений гість Зиль Андрій Степанович. І в сучасному житті Михайло Грушевський продовжує підтримувати український народ та українську націю. Саме з вулиці Грушевського розпочинається тяжке протистояння, яке в історії називають «Кривава водохреща» або «Вогнехреща» — це  події в Києві, що відбувалися з 19 по 22 січня 2014 року в ході Європейської революції в Україні.
Уся величезна скарбниця ідей і думок Михайла Грушевського нині і в майбутньому буде слугувати справі успішної розбудови української держави, її утвердженню на міжнародній арені.