Традиції писанкарства Київщини

SAM 6321Великдень – найвизначніше християнське свято на честь воскресіння Ісуса Христа. У народному побуті українців Великдень має багато елементів язичницької весняної ритуалістики: випікання обрядового хліба, фарбування яєць, ігри й розваги молоді, вшанування предків, аграрно-магічні обряди тощо. 08 квітня 2017 року для учнів-членів наукових товариств МАН було проведено Майстер-клас з виготовлення писанок, присвячений 85-річчю Київської області «Традиції писанкарства Київщини».

Захід проходив на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Києво-Святошинського району. Метою зазначеного заходу було відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок з традиційними символами Київщини. На початку заходу Олена Леонідівна Фоміна, методист Київського обласного відділення малої академії наук учнівської молоді ознайомила учнів з символами писанкарства, що були поширені на Київщині. Учнів зацікавило те, що деякі з зображень і узорів характерні тільки тій чи іншій місцевості. Писанка – це важливий атрибут Великодня. Писанки дарувалися на знак побажання добробуту, удачі, радості. Вони символізували любов та єднання.SAM 6323

Писанка – це не просто сувенір чи народна мініатюра, адже вона несе в собі високий заряд енергетики. Її писали лише в доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров’я, на багатство, вкладаючи в це душу. З прадавніх віків в нашому народі й досі зберігається вислів обережного ставлення до писанки: “носитися з чимось, як з писанкою”. Колись писанки писали цілу Весну, тепер — лише перед Пасхою. Добігають останні дні, що наближають світлий Великдень – час весняного оновлення природи і очищення людських душ, тож цього дня учні та викладачі ознайомитись з технікою писанкарства та виготовили писанки для себе та на подарунки близьким та друзям.

SAM 6333