Юні літописці Київщини

Літописець 16-17 1Яскраве сонце разом з морозяним днем не випадково завітало до затишного залу Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». Саме у цьому закладі зібралися 16 лютого 2017 року юні літописці Київщини - шанувальники Слова віщого, правди людської, нашої історичної спадщини, що й через віки кличе нас  своїми звитяжними кроками, щоб навчити любові, терпінню, добру і милосердю…

Учасниками конференція за підсумками районного огляду-конкурсу літературно-краєзнавчих робіт «Юний літописець» стали школярі - з різних сільських шкіл Білоцерківського району, їх наставники - вчителі  та шкільні бібліотекарі. Творчих дітей регіону вітали шановані  почесні гості конференції, члені журі конкурсу, а також господарі навчального закладу. Серед гостей свята були відомі поети рідного краю, члени національної спілки письменників України: Володимир Іванович Дідківський, Тетяна Іванівна Царенко, Тетяна Іванівна Покалюк, Любов Григорівна Завіщана. У роботі конференції взяли участь начальник відділу освіти Білоцерківської районної державної адміністрації Оксана Павлівна Кравченко, завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Ірина Сергіївна Гвоздкова, методист методичного кабінету Світлана Іванівна Степанчук, методист Білоцерківської районної центральної бібліотеки для дітей Юлія Володимирівна Харченко.

З вітальним словом перед присутніми виступила в. о. директора Малої академії наук учнівської молоді Світлана Анатоліївна Минзар, яка висловила великі сподівання і  надії на творчі пошуки і відкриття юних дослідників, побажавши їм творчих злетів на терені науково-історичних відкриттів, як великих майбутніх вчених. Тетяна Віталіївна Щербань, директор навчально-виховного комплексу «Узинська гімназія», яка  є ініціатором огляду-конкурсу, поінформувала про результати конкурсу, його історію та значимість у збереженні родинної спадщини. Теплі слова лунали на адресу переможців конкурсу, велика вдячність керівникам, вчителям,  бібліотекарям,  які не стали байдужими і активно долучилися до організації і  проведення   конкурсу.

Конференція розпочалася поетичними рядочками учнів-ведучих про, здавалось би, просту річ - людську байдужість… Але як це запало в душі всім, хто був присутній на заході. «Ні!» і ще раз «Ні» - говорило дитяче серце, ми не байдужі до людського горя, до розуміння добра і любові, до співчуття… Надія Федорівна Заєць, бібліотекар навчально-виховного комплексу «Узинська гімназія»,  одна  з організаторів конкурсу презентувала результати районного огляду-конкурсу «Юний літописець», продемонструвавши окремі роботи переможців. Всі присутні мали змогу почути учасників конференції, прослухати уривки з їх творчих доробків, познайомитися з родинною минувшиною майже кожного юного літописця.

На конференції було підведено підсумки і вручено дипломи, подяки та грошові винагороди переможцям та призерам конкурсу. Слід зазначити , що уже 6 років поспіль опікується  і фінансує цей конкурс Узинський міський голова Олександр Георгійович Охріменко. Бібліотекам 12 навчальних закладів було вручено книги для  шкільних бібліотек. Разом з учнями на конференції були присутні і їх батьки, які теж долучилися до історичної минувшини свого родоводу, свого родинного дерева. Саша Вишнівська, учениця 8 класу навчально-виховного комплексу «Узинська гімназія»  привітала всіх гарною піснею «Моя Україна», а юні танцюристи – Женя  Ключнікова та Артем Дудка здивувала всіх присутніх чарівним танком.

Здавалося, в цьому залі назавжди поселилася краса людських відносин, доброта і любов, дитяча безпосередність… І  все це  змогло  об’єднати Слово. Хай же назавжди залишиться в людських душах теплота і ласка, взаємодопомога і співчуття, а ще велика гордість за наш волелюбний і працьовитий український народ.