Профільна очно-заочна математична школа

Профільні школи математика6 листопада розпочалася настановна сесія очно-заочної школи Малої академії наук України математичного спрямування. Протягом п'яти днів учні-слухачі математичної школи збагачувались новими знаннями, вміннями і знайомствами. Київську область представляли Василенко Максим, учень 11-го класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18, та Навальна Олександра, учениця 9-го класу Яготинського навчального комплексу «Спеціалізована школа-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Яготинської районної ради». Учні навчались у Міжнародному центрі дитячої та юнацької творчості Малої академії наук України, розташованому в Пущі-Водиці під Києвом.

Головна мета Всеукраїнської математичної школи Малої академії наук України – всебічний розвиток особистості учнів завдяки формуванню математичних компетентностей. Для досягнення поставленої мети при розробці й складанні програми шкіл організатори враховували три складові успішного наукового процесу: якісно нові знання з профільного предмету, розширені та глибші знання засад науково-дослідницької діяльності (включаючи створення мультимедійної презентації, написання й оформлення досліджень та ораторське мистецтво), розвивальні програми.

Протягом п'яти днів теоретичні заняття гармонійно доповнювалися практичними. І лекції, й практичні заняття проходили під керівництвом доцента кафедри загальної математики механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата фізико-математичних наук Володимира Плахотника і доцента кафедри механіки суцільного середовища, заступника декана з наукової роботи механіко-математичного факультету імені Тараса Шевченка, кандидата фізико-математичних наук Олексія Харитонова.

Взявши участь в роботі настановної сесії очно-заочної школи Малої академії наук математичного спрямування, учні отримали масу нових приємних вражень, якісно нові знання з математики та з основних засад ведення науково-дослідницької діяльності.