Всеукраїнська заочна біологічна школа – творче об'єднання талановитих учнів

pa27029127 жовтня до 1 листопада 2014 р. у м. Києві проходили щорічні осінні сесії у Всеукраїнській заочній біологічній школі та Всеукраїнському інституті біологічних стажувань школярів.Від Київської області в осінній сесії школи взяли участь вихованці Києво-Святошинського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: Волошин Олексій, Твардовська Тетяна, Рудь Лала, Процюк Юлія.

27 жовтня 2014 року на базі Інституту харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України відбулося відкриття Всеукраїнської заочної біологічної школи та Університету біологічних стажувань. З привітальним словом виступив директор Інституту - академік НАН України, доктор біологічних наук, професор - Блюм Ярослав Борисович. Учасники біологічних стажувань після урочистої частини заходу ознайомилися з роботою наукових лабораторій відділу геноміки та молекулярної біотехнології, а саме: лабораторія біоінформатики та структурної біології, лабораторія детекції ГМО та біобезпеки, лабораторія молекулярної генетики рослин, лабораторія клітинної біології та нанобіотехнології.

Цього року навчання здійснювались у відділеннях біології, екології, хімії, біохімії, зоології, ботаніки, гідробіології, біоінформатики, флористики та фітодизайну, народних ремесел, лісознавства, садівництва, бджільництва, агрономії та ветеринарії.

У рамках школи діяла шкільна аспірантура в галузях клітинної і молекулярної біології, клітинних технологій та біохімії, біотехнології. Заняття у ВЗБШ проводили висококваліфіковані викладачі вищих навчальних закладів: Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, Національного університету „Києво-Могилянська академія", Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Національного університету біоресурсів та природокористування. Для учасників Всеукраїнського інституту біологічних стажувань школярів передбачена спеціалізація за такими напрямами: ботаніка (на базі Київського ботанічного саду імені О. В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка); зоологія (на базі Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України); гідробіологія (на базі Інституту гідробіології НАН України); біохімія (на базі Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України). У програму сесій були включені лекційні та практичні заняття на базі профільних інститутів Національної академії наук України, індивідуальні консультації учнів з науковими керівниками щодо проведення та оформлення наукових досліджень.

Протягом навчання в заочній біологічній школі діти отримали поглиблені знання з природничих дисциплін та змогли підготуватись до участі у предметних олімпіадах та конкурсах-захистах Малої академії наук, міжнародних науково - освітніх проектах. Учні ВЗБШ, беручи участь у ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з біології та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, щороку посідають призові місця. Випускники ВЗБШ успішно складають вступні іспити до вищих навчальних закладів. зокрема, Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Національного університету біоресурсів, Національного університету „Києво-Могилянська академія", Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова та інших провідних вищих навчальних закладів України.