Всеукраїнська школа – семінар «Сучасні матеріали та технології»

IMG 1784З 30 травня по 3 червня на Волині відбулася школа-семінар «Сучасні матеріали та технології» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Матеріали і покриття в екстремальних умовах: теоретичні і експе- риментальні основи технологій виготовлення». Метою конференції було зосередження уваги на проблемах матеріалознавства, розв’язання яких пов’язані з викликами сьогодення.

Особливу увагу на конференції приділяли технологіям виготовлення і дослідженню експлуатаційних властивостей виробів з використанням композиційних, керамічних, полімерних та гранулометричних матеріалів. Значну увагу приділяли використанню комп’ютерних технологій при моделюванні та дослідженні структурних і експлуатаційних характеристик матеріалів сучасного машинобудування, аналізували особливості й механізми впровадження новітніх ресурсо- та енергоощадних технологій з урахуванням сучасних форм виробництва.
IMG 1792
Традиційно учасниками конференції є провідні спеціалісти у галузі матеріалознавства та молоді вчені як із України так і з інших країн. Цього року до заходу долучилася Мала академія наук. Для того щоб отримати можливість побувати на школі-семінарі, охочі мали пройти конкурсний відбір, надіславши тези власних наукових досліджень. Експертна комісія відібрала 15 проектів із 9 областей. Серед щасливчиків – Довгальова Каріна, вихованка гуртка Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді», учениця 10 класу Лизогубовослобідського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівського району. Учениця презентувала своє дослідження «Використання біоматеріалів для утеплення оселі».
IMG 1783
Презентації досліджень МАНівців у вигляді стендових і мультимедійних доповідей були присвячені принципам конструювання матеріалів і покриттів для роботи в екстремальних умовах; комп’ютерному моделюванню процесу отримання матеріалів і покриттів, структурі, властивостям, перспективним технологіям отримання і з’єднання матеріалів та виробів, що використовують в екстремальних умовах; розрядноімпульсним технологіям отримання, обробки й утилізації матеріалів.
IMG 1850
На дозвіллі для підлітків проводили інтелектуальні турніри та квести. Також молодь відвідала музей Лесі Українки у селі Колодяжному (де колись жила сім’я Косачів і народилися молодші сестри та брати письменниці) і Шацький національний природний парк.