Природничо-математичний турнір

DSC 1193130 жовтня 2014 року в Київському обласному комунальному позашкільному навчальному закладі «Мала академія наук учнівської молоді» відбувся Природничо-математичний турнір. У заході взяло участь понад 40 учнів 8-11 класів шкіл Білої Церкви (Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5, Білоцерківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій, Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11, Білоцерківський колегіум, БНВО «Перша Білоцерківська гімназія-школа І ступеня», Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6).

Всі учні, які взяли участь у заході, є членами гуртків при Малій академії наук учнівської молоді: «Основи науково-дослідницької діяльності з фізики», «Основи науково-дослідницької діяльності з математики», «Основи науково-дослідницької діяльності з робототехніки», «Основи науково-дослідницької діяльності з української мови та літератури».

З вітальним словом виступила директор Малої академії наук учнівської молоді Т.В.Петровська. Про історію, мету та завдання МАН повідала О.В.Губрій, завідуюча організаційно-масовим відділом. В.Б.Синякова, психолог, кандидат педагогічних наук виступила з доповіддю «Роль командних змагань у навчально-виховному процесі», акцентуючи увагу на важливості саме командних змагань. Роль командних змагань важко переоцінити: вони виховують самостійність, наполегливість, вміння працювати в команді. В.О.Фрасініч, методист Малої академії наук учнівської молоді розповіла учням про історію виникнення та види найпоширеніших командних інтелектуальних змагань математичного та природничо-математичного спрямування.

Завдання для кожної команди були підготовлені методистом В.О.Фрасініч та керівниками гуртків О.В.Бондаренком і В.М.Білан з урахуванням вікових особливостей. Унікальністю Природничо-математичного турніру є яскраво виражена навчальна спрямованість, оскільки вирішення учнями поставлених завдань, розбір їх правильних рішень та підведення підсумків – все це відбувалося в один день. Можна провести аналогію: змагання такого виду співвідносяться з традиційними, «великими» предметними олімпіадами.

Переможцями стали команди Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 (Омельченко Анна, Ващенко Ольга, Юхимець Олена, Новікова Зоряна, Коханевич Нікіта, Клімчук Дмитро) та Білоцерківського колегіуму (Полянський Владислав, Рудніцький Олексій, Черненко Дмитро, Тищенко Роман, Топчій Владислав).

Захід пройшов в теплій невимушеній обстановці, учасники отримали масу нових приємних вражень і позитивних емоцій. Переможці були нагороджені грамотами за високі досягнення.