Освіта і наука без кордонів

0-02-05-32e699b67a5e5eb4e4848c930715efbad76d64a925df523fd436daaff554e503 b35a1c6aУчасть у цікавих міжнародних освітніх проектах, розширення різнорівневих контактів  між науковими центрами різних країн, вектори модернізації напрямів наукової освіти – саме такі перспективи обговорювали керівники обласних малих академій наук учнівської молоді України на семінарі-практикумі «Інноваційні методики і технології навчання: польська педагогічна практика», який відбувся 12–15 червня 2018 року в місті Отвоцьк, Республіка Польща.

Київщину на заході представляла директор КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Минзар Світлана Анатолівна. Ключовими на семінарі були питання залучення учнівської молоді України до міжнародних освітніх програм  Destination Imagination –  Олімпіади креативності  та освіта Futurum, які успішно упроваджуються у Польщі.
IMG 5299-18
Контент та технологію запровадження Міжнародної освітньої програми Destination Imagination презентувала  Малгожата Ястшембська, голова фундації підтримки і розвитку креативності. Пані Малгожата наголосила, що концептуальними засадами програми передбачено  командну та особистісну творчу  проектну діяльність учнів над викликами ХХІ століття за тематичними напрямами, зокрема: технічним, науковим, інженерним,  художнім, імпровізаційним, суспільним та  напрямом для наймолодших «Нові зірки».
IMG 5354-18
Цікаві, змістовні і максимально насичені позитивною інтеаракцією тренінгові заняття за програмою Освіта Futurum провела для учасників семінару Тереза Кошярек, директор Академії творчого вчителя, демонструючи сучасні технології та інноваційні техніки навчання теперішнього і майбутнього поколінь учнів творчому вирішенню проблем.
IMG 5376-18
Теоретичний блок семінару був підкріплений цікавою практичною складовою. Презентацію інноваційно-модельних рішень навчання учасникам семінару презентували в початковій школі №3 міста Отвоцька. Про ефективність програми Destination Imagination свідчили відгуки учасників учнівської команди з Варшави, яких запросили до діалогу з керівниками обласних МАН України.
IMG 5429-18
Знайомство із осередком науки для юних обдаровань Польщі відбулося  в центрі науки Коперник, де для учасників семінару провели низку оглядових екскурсій до лабораторій та виставкових залів, зустрічі з представниками центру: директором з питань розвитку Йоанною Каліновською,  координатором програми «Клуб молодого відкривача» Зюзанною Міхальською, координатором хімічної лабораторії Анжелікою Гумковською тощо.
IMG 5583-18
Інформаційно та комунікативно насиченою була дискусійна платформа з обговорення актуальних питань функціонування й розвитку  обласних територіальних відділень МАН в умовах реформування національної освіти, технологій запровадження наукової освіти, створення наукових ліцеїв, модератором якої став Оксен Лісовий, директор Національного центру «Мала академія наук України».
IMG 5660-18
Семінар став креативним освітнім простором, який сповна розкрив потенціал та можливості реалізації міжнародних освітніх програм у Малій академії наук України, а також інтерактивним простором розвитку професійних та особистісних комунікацій у міжнародній спільноті. Участь у таких  міжнародних програмах та обмін досвідом із колегами з інших країн у перспективі, безперечно, стане каталізатором у процесах створення власних інноваційних освітніх продуктів МАН.
 IMG 5691-18