Філософські читання – 2018

DSC 066222 березня відбулася неординарна подія для учнів Київського обласного територіального відділення Малої академії наук України – обласна учнівська науково-практична конференція «Філософські читання - 2018». Приймали конференцію в закладі, який має дев’ятирічний досвід проведення Філософських читань для учнів Білої Церкви, - Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей – Мала академія наук». Ініціатором виведення Філософських читань на обласний рівень стало новостворене Наукове товариство учнів Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

Темою цьогорічної конференції була «Мрія про весну» - Філософія уявлених світів. «Мрія про весну» – можлива назва ще не написаного заключного роману саги «Пісня льоду та вогню» Дж. Мартіна. Ця метафора якнайкраще відображає людські очікування від філософії. Філософія – це обіцянка того, що ми можемо знайти способи змінити світ на краще. На пленарному засіданні та в шести секціях: філософія та психологія релігії; філософія комп’ютерних ігор і віртуальної реальності; літературна реальність; кіносвіти й мистецькі інтерпретації; філософія фантастики й фентезі; уявлені цінності – звучали сміливі, справді наукові, розвідки, припущення, гіпотези.
DSC 0668
Це був тріумф філософської думки: Супермен, герої Marvel, Кітніс Евердін, Толкін, Доктор Хто, екзистенціаліст Тиріон Ланістер , - кого тільки не проаналізували 54 юні дослідники з усієї Київщини. Особливістю Філософських читань є те, що молоді кандидати наук (вчорашні активні манівці й учасники Філософських читань), які здійснювали науковий супровід конференції, зуміли так організувати дискусії в секціях, що всі учасники відчували себе на рівних: від семикласника до аспіранта й кандидата наук.
DSC 0779
Атмосфера творчого піднесення й задоволення панувала в залі під час підведення підсумків «Філософських читань – 2018»: активним учасникам конференції. вручили дипломи, модераторам секції - подяки. За дорученням директора департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації Віри Борисівни Рогової цю місію виконали директор КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Світлана Анатоліївна Минзар та начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик.
DSC 0853
Дипломи, фото, знайомства, відкриття подарували «Філософські читання – 2018» ста двадцятьом  його учасникам, а найважливіше – можливість спілкування, яке вже вийшло за рамки конференції й продовжиться надовго…
філос3333